Huawei, Arama Motoru Petal Search’ı Yayınladı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Huawei, Google arama motoruna alternatif olarak Petal Search'ı yayınladı.
 Huawei, Arama Motoru Petal Search’ı Yayınladı

Geçtiğimiz yıl ABD’nin uyguladığı ambargo sebebiyle bir çok Google hizmetinden yararlanamayan ve bu hizmetlere alternatif arayan Huawei, bir çok yeni uygulaması ile kendi işletim sistemini kuruyor. AppGallery isimli mağaza uygulaması ile Google Play Store’a alternatif yaratan Huawei, şimdi de alternatif bir arama motoru geliştirdi.

Google’ın tüm uygulamalarının Huawei’ye verilmemeye başlamasıyla birlikte Huawei, çok iyi alternatifler geliştirerek cihazlarını aynı şekilde dünyaya satmaya devam etti. Google arama motoru eski Huawei cihazlarda olsa da, yeni cihazlarda yayınlanmıyordu. Bu sebeple Petal Search isminde alternatif bir arama motoru geliştirildi.

Huawei tarafından geliştirilen bu arama motoru, pek çok işlevi de içerisinde bulunduruyor. Haberleri takip edebileceğiniz bir arayüze sahip olan Petal Search, bununla birlikte kitap dinlemenize, film izlemenize olanak sağlıyor. Ayrıca hava durumu gibi bilgilere de kolaylıkla erişebiliyorsunuz. Huawei’nin uzun zamandır üzerinde çalıştığı arama motoru, diğer gelişmiş seçenekleriyle oldukça ilgi çekiyor.

İlgili İçerik  Honor 30 ve Honor 30 Pro Tanıtıldı - Fiyatı ve Özellikleri

2020’nin Şubat ayında test sürümü yayınlanan ve bugün (24.05.2020) tam sürümü yayınlanmış olan Petal Search, Google’ı aratmayacak yenilikçi özellikler sunuyor. Tabii ki yılların deneyimini ellerinde bulunduran Google’dan çok daha iyi bir sistem olmasa da, başlangıç için oldukça iyi bir arama motoru geliştirilmiş diyebiliriz.

Huawei, Arama Motoru Patel Search'ı Yayınladı

Ayrıca yeni arama motoru Petal Search, diğer android uygulamalarına da kolaylıkla ulaşmanızı sağlıyor. Bildiğiniz gibi Android platformlarda da arama motorları üzerinden apk indirebiliyorsunuz. Aynı şey Huawei için de geçerli. APK uygulamaları Petal Search üzerinden kolaylıkla indirip Huawei cihazınıza kurabiliyorsunuz.

Geçtiğimiz zamanlarda ABD Başkanı’nın Huawei yasağını 1 yıl daha uzatması, Huawei’yi daha da geliştirecek gibi görünüyor. Çünkü Huawei, Google’a alternatif olabilecek oldukça iyi uygulamalar geliştiriyor.

Bir önceki yazımız olan 12 Milyon Facebook Kullanıcısının Verisi Sızdırıldı başlıklı makalemizde Facebook, Gizlilik ve Sosyal Medya hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın