Connect with us


Dünya'dan Haberler

Hindistan’da Rekor Vaka Artışı: 1 Günde 90 Bin Vaka

Dünyanın en kalabalık ülkelerinden biri olan Hindistan’da rekor vaka artışı yaşandı. Hindistan, günde 90 bin vaka tespit ederek tarihe geçti.

Zaman:

Tarih:

Hindistan'da Rekor Vaka Artışı: 1 Günde 90 Bin Vaka

Dünyanın en kalabalık ülkelerinden biri olan Hindistan‘da, covid-19 vaka sayılarında çok büyük bir artış yaşandı. 1,5 milyara dayanan nüfusuyla dünyanın en kalabalık 2. ülkesi olarak karşımıza çıkan Hindistan, dünya çapında covid-19 salgınından en çok etkilenen 2. ülke oldu. Vaka sayılarında ABD birinci sırada gelirken, Hindistan da 2. sıraya yerleşti.

Yapılan son resmi açıklamalara göre Hindistan’da son 24 saatte 90 binin üzerinde pozitif vaka tespit edildi. 1,5 milyarlık nüfusu bulunan Hindistan açıklamalarda bulunan uzmanlar, ülkedeki durumun fazlasıyla kritik olduğunu söyledi. Günlük vaka sayılarını rekor sayılarla açıklayan Hindistan, bugüne dek toplamda 4 milyon 236 bini aşkın vaka açıkladı.

Virüse yakalanan 4 milyon 236 bini aşkın kişinin 3 milyon 278 bin’i tedavi edilirken, 900 bine yakın kişi de hastanelerde ve evlerinde karantina altına bulunuyor. Diğer bir yandan ülkede covid-19 salgını sebebiyle 72.033 kişinin maalesef hayatını kaybettiği bildiriliyor. Birçoğunuzun da bileceği gibi sokak gelenekleri oldukça farklı olan Hindistan, covid-19’dan en kötü etkilenebilecek ülkelerden biri diyebiliriz. Özellikle bu konuda açıklamalarda bulunan uzmanlar da Hindistan için durumun daha da kötüye gidebileceğini belirtiyor.

Hindistan'da Rekor Vaka Artışı: 1 Günde 90 Bin Vaka Dünyanın en kalabalık ülkelerinden biri olan Hindistan'da rekor vaka artışı yaşandı. Hindistan, günde 90 bin vaka tespit ederek tarihe geçti.

Diğer bir yandan vaka sayısında Brezilya daha geride olsa da, Hindistan’daki ölümlerden daha büyük bir kayıp yaşandı. Brezilya’da maalesef 126.686 kişi hayatını kaybederken, Hindistan’da da maalesef 72.033 kişi hayatını kaybetti. Vaka sayıları bu ülkelerde büyük bir artış gösterirken, en büyük artış da dediğimiz gibi Hindistan’da yaşanıyor. Dünya genelinde yapılan testlerin sonuçlarına göre ortaya çıkan toplam vakaya baktığımızda 27 milyon olarak karşımıza çıkıyor. Bu kişilerin 18 milyonu tedavi edilirken, 880.955’i de maalesef hayatını kaybetti.

Benzer içerik:  Sıtma İlacının Corona'yı Yendiğini Öne Süren Profesör, Ölümle Tehdit Edildi

Dünya genelinde etkin olarak ise 8 milyon 58 bin vaka bulunuyor. Bu vakaların 885 bini Hindistan’da bulunurken, 2 milyon 760 bini de ABD’de bulunuyor. Dünya çapında yayılan salgından en çok etkilenen ülke olan ABD’de, bugüne dek 6 milyon 400 bine yakın vaka tespit edildi ve 3 milyon 425 bin kişi iyileşti. Fakat Hindistan’da artışın bu seviyelerde yükselmesi, ülkenin covid-19 tablolarında 1. sıraya yerleşmesine sebep olabilir. İlerleyen günlerde gelişmeleri hep birlikte göreceğiz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir