Her 10 Corona Vakasından Yalnızca 1’i Tespit Edilebiliyor

 Her 10 Corona Vakasından Yalnızca 1’i Tespit Edilebiliyor

Geçtiğimiz yılın sonlarında Çin‘in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona virüsü tüm dünyaya tehlike saçmaya devam ederken bilim insanları çok ilginç bir rapor yayınladı. Raporda, her 10 corona virüsü vakasının yalnızca 1’inin tespit edilebildiği belirtildi.


İlginizi Çekebilir: Corona Virüsü Tüm Haberler (Sürekli Güncel)

Çin’den gelen bir çok veriye dayanarak araştırmalar yürüten bilim insanları, corona virüsünün bazı kişilerde tespit edilemeyebileceğini ortaya çıkardı. Araştırmacılar, bazı kişilere virüs bulaşsa da semptom göstermeyebileceğini belirtti.

Amerikan Columbia Üniversitesinde görevli olan Jeffrey Shaman ve Science dergisinin kıdemli yazarı; “Amerika’da teyit edilmiş 3.500 vaka varsa, gerçekte 35.000 kişi arıyor olabilirsiniz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Araştırmacılar, bazı ülkelerde 10 vakadan 2’sinin tespit edilebildiğini söylerken, bazı ABD gibi ülkelerde de her 10 vakadan yalnızca 1’inin tespit edilebildiğini belirtti. Ayrıca bu ülkeler arasında Almanya da bulunuyor.

Almanya Şansölyesi Angela Merkel, geçtiğimiz zamanlarda virüsün Almanya’nın %60-70’ine bulaşabileceği konusunda açıklamalarda bulunmuş ve Almanya Sağlık Bakanı da iddiaları desteklemişti.

Bilim insanları ve araştırmacılar, ancak ucuz testler geliştirilirse ve insanlar kendilerini evlerinde karantinada tutarsa bu virüsün önüne geçilebileceğini açıkladı.

İlgili İçerik  SpaceX'in Starship Roket Prototipi Test Sırasında Patladı

Corona virüsü ile ilgili tüm haberleri “kitle.net” web sitemizden takip edebilir, hemen aşağıdan son durum bilgisine ulaşabilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (18.03.2020 – 14:45)


Her 10 Corona Vakasından Yalnızca 1'i Tespit Edilebiliyor

  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 202.092
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 8.010
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran, Romanya, Brezilya, Gürcistan, Danimarka, Estonya, Cezayir, Kuzey Makedonya, Afganistan, Pakistan, Hırvatistan, Avusturya, Irak, İsrail, Umman, Yunanistan, Yeni Zelanda, Azerbaycan, Qatar, Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Ürdün, Nijerya, Şili, Tunus, Andorra, Fahore Adaları, Kosta Rika, Ermenistan, Vatikan, Peru, Paraguay, Moldova, Moğolistan, Litvanya, Burkino Faso, Kıbrıs, Brunei, Kamerun, Kongo, Türkiye
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 82.922
  5. Türkiye: 98 vaka – 1 ölüm

Bir önceki yazımız olan Kendine Hayran Bırakan Unutulmaz Yabancı Dizi Müzikleri başlıklı makalemizde Dizi, Dizi Müzikleri ve Unutulmaz Dizi Müzikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın