Connect with us


Oyun Haberleri

Strateji Oyunu Hearts of Iron IV, Atatürk’ü ve Diğer Türk Liderleri Oyuna Ekliyor

Hearts of Iron IV adlı ünlü strateji oyununun yeni güncellemesinde Mustafa Kemal Atatürk ve bazı Türk liderler, oyuna eklenenler arasında yer alcak.

Zaman:

Tarih:

Hearts of Iron IV

Oyun dünyasının oldukça sevilen oyunları arasında bulunan ve yüz binlerce oyuncu tarafından oynanan yabancı strateji oyunu Hearts of Iron IV, Steam üzerinde bir süredir birçok oyuncunun beğenisini kazanmış durumda. Oyuncuların beğenisini kazanabilmek adına sürekli güncel tutulan Hearts of Iron IV adlı strateji oyunu, yeni güncellemeyle Türk oyuncuların da oldukça ilgisini çekebilecek gibi görünüyor.

Bildiğiniz gibi ülkemizde de oyun sever kitle bulunuyor ve bu kitlenin sayısı azımsanmayacak kadar fazla diyebiliriz. Her geçen gün büyüyen bir kitleye sahip olan oyun dünyası, insanlara eğlenebileceği ve aynı zamanda öğrenebileceği bir platform sunuyor. Bunlardan biri de ülke yönettiğiniz bir strateji oyunu olan Hearts of Iron IV adlı video oyunu.

Bu oyunda aslında tarih kitaplarında adını duyabileceğiniz pek çok lider olsa da, Türk liderler bulunmuyordu. Oyunun yapımcısı tarafından yapılan resmi güncelleme duyurusuna göre, Hearts of Iron IV oyunundaki liderler arasına yeni güncellemeyle birlikte Mustafa Kemal Atatürk‘ün ekleneceği belirtildi. Bununla birlikte oyuncuların oldukça sevdiği bir strateji oyunu olan Hearts of Iron IV’teki liderler arasına diğer Türk liderler de dahil edilecek.

Hearts of Iron IV, Mustafa Kemal Atatürk ve Diğer Türk Liderleri Oyuna Ekleyecek

Strateji Oyunu Hearts of Iron IV, Atatürk'ü ve Diğer Türk Liderleri Oyuna Ekliyor Hearts of Iron IV adlı ünlü strateji oyununun yeni güncellemesinde Mustafa Kemal Atatürk ve bazı Türk liderler, oyuna eklenenler arasında yer alcak.

Fazlasıyla detaylı bir strateji oyunu olan Hearts of Iron IV, aslında tarih kitaplarında isimlerini görebildiğiniz birçok lideri oyunda sizlere gösteriyor. Kendi stratejinizi geliştirerek ülkenizi yönettiğiniz, kaynaklarınızı ve silahlarınızı koruduğunuz oldukça kapsamlı bir strateji oyunu olan Hearts of Iron IV, aslında serinin diğer oyunlarıyla birlikte pek çok savaşı ve tarihi bizlere sunuyor.

Benzer içerik:  Epic Games'ten Alabileceğiniz 15 Ücretsiz Oyun

Bugüne dek bu oyunda Türk liderleri pek göremesek de, artık yeni güncellemeyle görmeye başlayacağız. Oyunun resmi güncelleme duyurusuna göre Mustafa Kemal Atatürk, “Türklerin Babası/Father of the Turks” ünvanı ile oyunda yerini alacak. Yeni güncellemeyle oyuna eklenecek liderler arasında aynı zamanda İsmet İnönüCelal BayarFevzi Çakmak ve Şefik Hüsnü de yer alıyor.

Oyunun En Etkili Lideri Atatürk Olabilir

Strateji Oyunu Hearts of Iron IV, Atatürk'ü ve Diğer Türk Liderleri Oyuna Ekliyor Hearts of Iron IV adlı ünlü strateji oyununun yeni güncellemesinde Mustafa Kemal Atatürk ve bazı Türk liderler, oyuna eklenenler arasında yer alcak.

Güncelleme duyurusuna göre Mustafa Kemal Atatürk, oyun içerisinde ülkenizin lideri olarak ülke istikrarını %30 yükseltecek. Atatürk, oyundaki ülkenizin askeri danışman maliyetini %30 oranında azaltacak olurken, aynı zamanda ordu şefi maliyetlerini, hava şefi maliyetlerini, donanma şefi maliyetlerini, yüksek komuta maliyetlerini de %30 oranlarında azaltacak. Bununla birlikte ekonomi kanunları maliyetlerini de yine %25 oranlarında azaltacak.

Şimdiden birçok oyuncu, Atatürk’ün bu oyundaki en güçlü lider olacağını düşünüyor. Ek paket ile Türk liderleri karşımıza çıkaracak olan Hearts of Iron IV adlı strateji oyunu, bu ek paketin adını Battle for the Bosporus, ya da Türkçe adıyla “Boğaz Savaşı” olarak belirledi. Şimdiden Türk oyuncuların büyük ilgisini çeken ek paket, aynı zamanda Türkiye’ye ait bazı müzikleri, Türk ordularına ait modellemeleri ve ülkelere ait seslendirmeleri de karşımıza çıkaracak.

3 Yorum

3 Comments

 1. Aerecky

  28 Eylül 2020 at 15:22

  Bir düzeltme yaparsanız iyi olur
  Hearts of Iron IV, Mustafa Kemal Atatürk ve Diğer Türk Liderleri Oyuna Ekleyecek. yazmışsınız bu paradox game tarafından yapılan bir dlc dir türklere yönelik değil balkan devletlerine özel çalışılan bir dlc yani türk devletleri yazmanıza gerek yoktu bide oyunda türk devleti olarak sadece türkiye var diğer türk devletleri sovyetler birliğine bağlı yine de ellerinize sağlık

  • Ali Çelen

   28 Eylül 2020 at 15:53

   Türk Devletleri yazmıyor ki, Türk Liderleri yazıyor 🙂
   Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü, Celal Bayar, Fevzi Çakmak ve Şefik Hüsnü

 2. EREN BAĞDAT(EROHERO)

  14 Ekim 2020 at 14:40

  BEN BU PAKETİ VE OYUNU ALIRIM GELRSE

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir