Connect with us


Bilim & Sanat

Hayvan Çiftliği Kitabı, Mobil ve Bilgisayar Oyunu Oluyor

1945 yılında yayınlanan popüler roman Hayvan Çiftliği, Nerial isimli video oyunu geliştirici şirketin ellerinde mobil ve bilgisayar oyununa dönüştürülüyor.

Zaman:

Tarih:

Hayvan Çiftliği Kitabı, Mobil ve Bilgisayar Oyunu Oluyor

George Orwell tarafından yazılan ve ilk olarak 17 Ağustos 1945’de yayınlanan Hayvan Çiftliği isimli siyasi hiciv romanı, dünya çapında milyonlarca kişi tarafından beğeni toplamış ve her edebiyat severin kitaplığında yerini almıştır. Oldukça sevilen bu roman, şimdi de alanında oldukça uzman kişilerce hem bilgisayar oyununa, hem de mobil platformlarda oynanabilecek bir oyuna dönüştürülüyor.

Nerial isimli video oyunu üretici şirket, 75 yıl önce yayınlanan ve günümüzde oldukça popüler bir kitap haline gelen Hayvan Çiftliği’ni, Orwell’s Animal Farm, yani Orwell’ın Hayvan Çiftliği isimli bir video oyununa dönüştüreceğini duyurdu. Resimlere ve çizimlere dayalı olacak olan bu oyun, oyun dünyasına çok fazla şey sunmasa da, kendi türünde oldukça dikkat çekebilir.

İlerleyen zamanlarda yayınlanacağı duyurulan Orwell’ın Hayvan Çiftliği ismindeki oyunun, oyuncuları Hayvan Çiftliği hikayesinin içine çeken bir macera oyunu olacağı belirtildi. Oyunu yayınlayacak olan firma tarafından yapılan açıklamalara göre Orwell’ın Hayvan Çiftliği ismindeki bu oyunda oyuncular, hayvanların hangi isteklerini yerine getireceklerini ve hangilerinin göz ardı edilip bir kenara atılacağını belirleyecek. Bunların dışında oyuncuların görevi, kaynakları dengelemek, çiftliği korumak ve hayvan popülasyonunu kontrol etmek için stratejiler geliştirmek.

Benzer içerik:  League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası 25 Eylül'de: Detaylar
Hayvan Çiftliği Kitabı, Mobil ve Bilgisayar Oyunu Oluyor 1945 yılında yayınlanan popüler roman Hayvan Çiftliği, Nerial isimli video oyunu geliştirici şirketin ellerinde mobil ve bilgisayar oyununa dönüştürülüyor.

Oyun, 1930’ları çağrıştıran görseller barındırıyor ve resimsel grafikleri sayesinde oyuncuları alegorik bir devrimin merkezine koyuyor. Bu da oyuncuların, eldeki gücün yozlaştırıcı doğasını deneyimlemesini sağlıyor. Oldukça dikkat çeken bir temaya sahip olan oyunun hikaye tarafı, Assassin’s Creed: Origins‘den tanından Abubakar Salim tarafından anlatılacak. Diğer bir yandan Everybody’s Gone to the Rapture, The Witcher 2 ve 3 gibi yapımlarda çalışan Kate Saxon, oyunun yönetmenliğini üstlenecek.

Ayrıca oyunun tanıtım videosuna da hemen aşağıdan göz atabilirsiniz. İşte Orwell’ın Hayvan Çiftliği

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir