HAVELSAN, “Diyalog” ile Zoom’a Rakip Oluyor

 HAVELSAN, “Diyalog” ile Zoom’a Rakip Oluyor

TSK‘nın yazılım ihtiyaçlarını karşılamak için kurulan HAVELSAN, yeni video konferans uygulaması “Diyalog” ile Zoom‘a rakip oluyor. Diyalog, yenilikçi özellikleri ile dikkat çekiyor


İlginizi Çekebilir: Telegram Aylık 400 Milyon Kullanıcı ile Zoom’a Rakip Oluyor

HAVELSAN’ın üzerinde çalıştığı yeni video konferans uygulaması oldukça ilgi çekiyor. Ülkemizin silahlı kuvvetleri TSK’nın yazılım ihtiyaçlarını karşılayan HAVELSAN şirketi, Zoom’a rakip olabilecek bir uygulama üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Şuanda bir çok test yapılan ve geliştirmeleri sürdürülen “Diyalog” isimli video konferans uygulaması, yeni özellikleri ile karşımıza çıkıyor.

Diyalog uygulamasının en büyük özelliği ise kullanıcı sayısının limitsiz olması. Dünya genelindeki bir çok uygulama, özellikle en çok kullanılan Zoom uygulaması 100 kişi ile limitli. Google’ın konferans uygulaması Google Meet ise yine 100 kişi ile sınırlı. Yani bu uygulamalarda 100 kişiyi geçen video konferanslar yapılamıyor. Fakat şuan HAVELSAN’ın üzerinde çalıştığı Diyalog uygulaması, herhangi bir kullanıcı limiti bulundurmaksızın sınırsız kişi ile toplantı yapabilmenizi sağlıyor.

Ayrıca HAVELSAN, Diyalog uygulamasında görüşme sınırı da koymamayı düşünüyor. Yani 200 kişilik konferans yapsanız bile bunun 1 saat gibi bir süre limiti olmadan sınırsız konuşabilmeniz planlanıyor. Corona virüsü zamanlarında evlerine kapanan ve toplantı yapması gereken bir çok insan veya öğrenciler, Zoom ve Google Meet gibi toplu görüşme uygulamalarına akın ediyor. Bu yüzden Diyalog uygulaması herhangi bir limiti olmaması sebebiyle Zoom gibi uygulamalara da büyük rakip olabilir.

İlgili İçerik  Zoom Uygulamasında Bir Güvenlik Açığı Daha Ortaya Çıktı
HAVELSAN, "Diyalog" ile Zoom'a Rakip Oluyor

Özel kurum ve şirketlerin kendi sunucularında çalışabilecek olan Diyalog uygulaması, bu sayede oldukça yüksek bir güvenlik sunuyor. Yani kurum ve şirketler için oldukça yüksek güvenlik önlemleri bulunuyor. Normal kullanıcılar için de bir çok güvenlik önlemi alınıyor. Uçtan uca şifrelemesi bulunan Diyalog uygulaması, 4K video çözünürlüğü ile de oldukça dikkat çekiyor.

Ekran paylaşımı gibi yenilikçi özelliklere sahip olan Diyalog uygulaması, Android ve iOS platformlarında da rahatlıkla kullanılabilecek. Ayrıca görüntü dışında dileyen kişiler sadece sesli olarak toplantılara katılabilecek.

Şuan HAVELSAN’ın üzerinde oldukça fazla çalıştığı Diyalog uygulaması, önümüzdeki zamanlarda kullanıma sürülebilir. Uygulama, çıkmadan önce bir çok güvenlik testinden geçecek. Uygulamanın Mayıs ayı içerisinde piyasaya sürüleceği söyleniyor.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın