Connect with us


Dünya'dan Haberler

Havayolu Şirketleri, Hiçbir Yere Gitmeyen Uçak Bileti Satmaya Başladı

Dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden biri olan Qantas, 7 saatlik hiçbir yere gitmeyen uçak bileti satışlarına başladı. Biletler, 10 dakikada tükendi.

Zaman:

Tarih:

Havayolu Şirketleri, Hiçbir Yere Gitmeyen Uçak Bileti Satmaya Başladı

Corona virüsünün tüm dünyayı sarmasıyla birlikte en çok etkilenen alanlardan biri de havayolu şirketleri oldu. Yolcu taşımacılığı yapan havayolu şirketleri, corona virüsünün patlak vermesi ve çok kısa sürede tüm dünyayı sarması sebebiyle yolcu taşımacılığına ara vermek zorunda kaldı. Bu süreçte yolcu taşıyamayan ve değerlerinde kayıp yaşayan havayolu şirketlerinden bazıları da haliyle ilginç yollara başvurdu.

Bu ilginç yollardan bizim dikkatimizi çeken ise Qantas adlı dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden biri oldu. Avustralya merkezli uluslararası havayolu şirketi Qantas Airways Limited, covid-19 sürecinden oldukça kötü etkilenen havayolu şirketleri arasında önlerde geliyor. Bu süreçte yurt dışına çıkamadığından dolayı gelirlerinde büyük kayıp yaşayan havayolu şirketi, buna çözüm olarak hiçbir yere gitmeyen uçak bileti satmaya başladı.

Avustralya içerisinde 7 saat boyunca uçuş yapacak olan uçaklar, sonucunda hiçbir yere gitmeyecek. Havalimanından uçağa binecek ve aynı havalimanına iniş yapacaksınız. Üstelik 7 saat sürecek olan ve ücreti 4.000 TL ile 20.000 TL aralığında değişen bu biletler, satışa çıktığı andan itibaren ilk 10 dakikada tamamıyla satıldı. Şirketin en hızlı satışlarından biri olan bu bilet satışı, Avustralya halkının pandemi sürecinden ne kadar sıkıldığını da ortaya koymuş oldu.

Benzer içerik:  Instagram, Corona Virüsü Efektlerini Platformdan Kaldırdı

Hiçbir Yere Gitmeyen Uçak: Biletler 20.000 TL

Havayolu Şirketleri, Hiçbir Yere Gitmeyen Uçak Bileti Satmaya Başladı Dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden biri olan Qantas, 7 saatlik hiçbir yere gitmeyen uçak bileti satışlarına başladı. Biletler, 10 dakikada tükendi.

Pandemiden sıkılan ve eğlence arayan insanlar, 20.000 TL’ye varan bu biletleri 10 dakika içerisinde tamamıyla satın aldı. Yolcular, bu biletler ile 7 saat boyunca Avustralya içerisinde gezi yapacak. Sydney opera binası gibi yerlerin görülebileceği bu seyahat Queensland, Gold Coast ve New South Wales bölgelerini kapsayacak. Kıtalararası yolcu uçakları Boeing 787’leri turistik uçuşta kullanacak olan Qantas, dışarının daha iyi görünmesi için bu uçakların camlarını da büyüttü.

Bu uçak biletleri satışı hakkında açıklamalarda bulunan Qantas havayolu şirketi CEO’su Alan Joyce, biletlerin 10 dakikada tükenmesine dair “Bu muhtemelen, şirketimiz tarihindeki en hızlı tükenen bilet satışı oldu” açıklamasında bulundu. Diğer bir yandan bu tür uçuşlar sadece Qantas havayolu şirketi tarafından değil, Tayvan merkezli EVA gibi şirketler tarafından da gerçekleştiriliyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir