Connect with us


Teknoloji Haberleri

HarmonyOS 2.0 İşletim Sistemli İlk Akıllı Saat Ortaya Çıktı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Huawei’nin HarmonyOS 2.0 işletim sistemli ilk akıllı saat modeline ait görüntüler ortaya çıktı.

Zaman:

Tarih:

HarmonyOS 2.0 İşletim Sistemli İlk Akıllı Saat Ortaya Çıktı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Huawei‘nin yeni işletim sistemi HarmonyOS 2.0, yeni Huawei cihazları için kullanılabilir hale geliyor. Akıllı telefonlar, televizyonlar, tabletler, araç sistemleri ve daha birçok teknolojik ürün ile uyumlu hale getirilen yeni Huawei işletim sistemi HarmonyOS 2.0, ortaya çıkan görüntülere göre Huawei’nin yeni cihazlarında kullanılmaya başladı bile.

Birçoğunuzun da bildiği gibi ABD ambargoları sebebiyle artık Android’den vazgeçmek zorunda kalan Huawei, tamamen kendi teknolojilerini üretmek konusunda birçok çalışmaya imza atmış ve kendi işletim sistemini geliştirmişti. Geçtiğimiz günlerde kendi işletim sisteminin 2. sürümünü tanıtan Huawei, HarmonyOS’un her türlü üründe kullanılabileceğini, tüm cihazlarda bundan sonra yavaş yavaş HarmonyOS işletim sistemine geçileceğini belirtmişti.

Yeni işletim sistemine yönelik çalışmalarını hızla sürdüren Huawei, HarmonyOS 2.0 işletim sistemine sahip ilk akıllı saati üzerinde çalışmalarını başlattı bile. Bugüne dek Android ve Google sistemlerinin kullanıldığı Huawei ürünleri, bugünden sonra resmen HarmonyOS 2.0’a geçiş yapmaya başladı. Çin merkezli teknoloji devi Huawei’nin, HarmonyOS 2.0 işletim sistemine sahip olacak olan ilk akıllı saatinin görüntüleri de ortaya çıktı.

Benzer içerik:  Huawei, Everest Zirvesine 5G Anteni Yerleştirdi

Hemen yukarıdaki video’da da gördüğünüz akıllı saat modeli şuanda Huawei tarafından test edilen ve HarmonyOS 2.0 işletim sistemine sahip olan ilk akıllı saat modeli. Huawei’nin bağımsızlığı için en önemli şeylerden biri olan işletim sistemi, çok hızlı bir şekilde bundan sonraki Huawei cihazlarında yerini alabilir. Diğer bir yandan bu işletim sisteminin Android gibi açık kaynak kodlu olduğunu, bununla birlikte akıllı televizyondan telefona, tablete, araç sistemlerine, akıllı saat ve bilekliklere gibi birçok üründe kullanılabileceği, ayrıca bilgisayarlarda da kullanılabileceği belirtiliyor. Yani Huawei, bu sefer Google’a karşı çok ciddi bir rakip oluyor diyebiliriz…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir