Connect with us


Genel

Uygulamaların Ne Kadar İnternet Kullandığı Nasıl Görülür? (Android ve iOS)

Android ve iOS işletim sistemlerine sahip telefonlarınızda veya tabletlerinizde, hangi uygulamanın ne kadar internet harcadığını nasıl görebileceğinizi bu yazımızda detaylı olarak anlattık.

Zaman:

Tarih:

Uygulamaların İnternet Kullanımı Takip Etme | Android ve iOS

Mobil cihazlarınızda, telefonlarda ve tabletlerde onlarca uygulama kullanıyor olabilir ve her uygulamanın ne kadar internet harcadığını merak ediyor olabilirsiniz. Özellikle mobil veri kullanan kişiler, hangi uygulamanın ne kadar internet harcadığını kontrol etmek isteyebilir. Mobil veri internetleri çok sınırlı olduğundan dolayı, hangi uygulamaya ne kadar internet harcadığınızı hesaplamanız ve ona göre internet yüklemeniz gerekiyor.

İhtiyacınız olan internet miktarını anlamak için, veya hangi uygulamanın ne kadar internet yediğini görebilmek için oldukça kolay bir yol bulunuyor. Mobil cihazlarınızda, tablette ve telefonda hangi uygulamanın ne kadar internet harcadığını görmek isterseniz, iOS ve Android işletim sistemli cihazlarda bunu rahatlıkla kontrol edebilirsiniz.

Hem iOS cihazlarınızda(iPhone), hem de Android cihazlarınızda ayalar ekranından hangi uygulama ne kadar internet harcar detayıyla görebiliyorsunuz. Cihazınızın ayarlar ekranında bulunan veri kullanımı bölümü aracılığıyla ek bir uygulama indirmeden internet harcama oranlarına göz atabilirsiniz. Android cihaz kullanıyorsanız ilk olarak ayarlara girin, buradan bağlantılara girin, buradan da veri kullanımı bölümüne girin. Çıkan ekranda Mobil veri kullanımı veya Wi-Fi veri kullanımı bölümlerinden hangi uygulamanın mobil veride ve Wi-Fi’da ne kadar internet harcadığını görebilirsiniz.

Benzer içerik:  AnTuTu, Kasım Ayının En İyi Android Telefonlarını Yayınladı | 2020

iOS cihazlarında ise durum yine oldukça benzer. iPhone, iPad cihazlarınızda ayarlara girin ve ardından Hücresel butonuna tıklayın. Zaten direkt olarak hangi uygulamanın ne kadar internet harcadığı detaylarıyla karşınıza çıkacaktır. Android’e göre iOS’ta bu işlemin daha kolay yapıldığını söyleyebiliriz.

Dilerseniz hemen aşağıdan Android ve iOS işletim sistemlerinde uygulamaların ne kadar internet harcadığını nasıl görebileceğinizi detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Android | Hangi Uygulama Ne Kadar İnternet Kullanıyor?

Uygulamaların Ne Kadar İnternet Kullandığı Nasıl Görülür? (Android ve iOS) Android ve iOS işletim sistemlerine sahip telefonlarınızda veya tabletlerinizde, hangi uygulamanın ne kadar internet harcadığını nasıl görebileceğinizi bu yazımızda detaylı olarak anlattık.
  • Telefonunuzdan veya tabletinizden ayarlara girin.
  • Bağlantılar butonuna tıklayın.
  • Veri Kullanımı butonuna tıklayın.
  • Mobil Veri Kullanımı butonuna tıklayın. İşte bu kadar.

iOS | Hangi Uygulama Ne Kadar İnternet Harcıyor?

Uygulamaların Ne Kadar İnternet Kullandığı Nasıl Görülür? (Android ve iOS) Android ve iOS işletim sistemlerine sahip telefonlarınızda veya tabletlerinizde, hangi uygulamanın ne kadar internet harcadığını nasıl görebileceğinizi bu yazımızda detaylı olarak anlattık.
  • Cihazınızdan ayarlara girin.
  • Hücresel butonuna tıklayın. İşte bu kadar.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir