Günümüzün Iron Man’i Elon Musk Hakkında Bilinmeyen 10 Bilgi

 Günümüzün Iron Man’i Elon Musk Hakkında Bilinmeyen 10 Bilgi

Hepimizin az çok tanıdığı, günümüzün gerçek Iron Man’i Elon Musk, uzaya, bilime ve teknolojiye kendini adamış bir milyarder. Ancak onun bilmediğiniz birçok yönü var. Bunları sizler için derledik.

10. IBM Sınavına 10 Yaşında Katıldı ve Yüksek Puan Aldı

1971 Güney Afrika doğumlu Elon Musk, 10 yaşında IBM tarafından düzenlenen özel bir sınava katıldı ve en yüksek puan alanlardan birisi oldu. Genç yaşta ilerde programcılık ve mühendislik gibi alanlarda ilerleyeceğinin sinyallerini çocuk iken vermişti.

9. 31 Yaşında Milyarder Oldu

31 Yaşında Milyarder Oldu

Stanford Üniversitesi‘nde doktoraya başlayan Musk, 2 gün sonra bu kararından vazgeçti ve 4 ortakla birlikte kurduğu Paypal‘ı 2002 senesinde 1.5 milyar dolar gibi bir fiyata eBay‘e sattı. Eline geçen parayla uzay yolculuğunu mümkün kılmaya çalışmak için SpaceX‘i kurdu. 31 yaşlarına geldiğinde ise milyarder olmayı başardı.

8. Serveti 20 Milyar Dolar Civarında

Serveti 20 Milyar Dolar Civarında

Son zamanlarda Mars‘ta kolonileşme gibi planları olan Musk’ın servetinin 20 milyar dolar civarında olduğu biliniyor.

7. Yaşayan En Büyük Mucit Elon Musk

Yaşayan En Büyük Mucit Elon Musk

Risk alarak ve inanılmaz zekasıyla bugünlere gelen Elon Musk, Atlantic Dergisi tarafından “Yaşayan En Büyük Mucit” olarak gösteriliyor. Vanity Fair ise onu “Dünyanın Bir Numaralı Ezber Bozan Adamı” olarak görüyor.

6. 5 Çocuk Babası

Elon Musk 5 Çocuk Babası

2000 ila 2008 yılları arasında evli olduğu eski eşi Justine Musk‘tan ikiz ve üçüz olarak toplamda beş tane çocuğu bulunuyor.

5. Geceleleri Tesla Gigafactory’de Kalıyor

Geceleleri Tesla Gigafactory'de Kalıyor

Tesla Motors şirketinin konferans salonunda bi uyku tulumu bulundurduğunu söyleyen Elon Musk, geceleri otonom arabalarının üretildiği kısmın hemen yanındaki yerde kalıyor. Kalite ve üretim aşamasında meydana gelebilecek bir hatayı düzeltmek için yakın olmak istiyor.

İlgili İçerik  Tesla, Elektrikli Kamyonet CyberTruck'ı 21 Kasım'da Tanıtacak!

4. Ayrıca Tutumlu Birisi

Elon Musk Ayrıca Tutumlu Birisi

Zenginlerin fazlasıyla savurgan olduğunu düşünüyoruz ama Elon Musk onlardan birisi sayılmaz. Sosisli sandviç ve portakal barındıran menü için sadece 1 dolar harcayan Musk, parasını biriktire biriktire milyarderler arasına girmeyi başardı.

Ayrıca 12 yaşında Blastar isimli bir oyun yaptı ve PC&Techology dergisine 500 dolar sattı. Daha küçük yaşta para kazanmayı öğrenmişti.

3. Bir Programlama Dilini 3 Günde Öğrendi

Bir Programlama Dilini 3 Günde Öğrendi

10 yaşındayken Commodore Vic-20 ile çalıştı. Oldukça iyi bir mühendis olan Musk, BASIC program dilini 6 ay içerisinde tamamen hakim olduktan sonra 1984’de bir başka programlama dilini öğrenmesi sadece 3 gününü aldı.

2. Kendi Girişimlerini Kendisi Finanse Ediyor

Kendi Girişimlerini Kendisi Finanse Ediyor

Birçok teknoloji girişimcisi arkasına çekirdek bir sermaye kitlesi ararken Elon Musk, kendi sermayasini kendisi finanse ediyor. Girişimlerinden kazandığı paralarla bir sonraki girişimini geliştiriyor. SpaceX için yeteri kadar yatırımcı bulamayan Elon Musk, tüm kazançlarını bu şirkete yatırıyor.

1. Zamanında Atık Temizleme İşinde Çalıştı

Zamanında Atık Temizleme İşinde Çalıştı

Elon Musk‘da bir zamanlar korumalı bir kıyafetin içine girerek kimyasal atıkları temizleme işinde çalıştı. Haftada 100 saat atık temizleyerek hayatını geçindirdiğini söyleyen Musk, hâlâ bazı zamanlarda Tesla fabrikasında yapılan temizlik işlerine katılıyor. Çalışanları Musk’ın temizlik haricinde diğer işlere de dahil olduğunu söylüyorlar.

Elon Musk, Instagram’a attığı Anıtkabir’de çektirdiği bu fotoğraf ile milletimiz tarafından sempati kazanmıştır. Fotoğrafın altına da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için şu güzel kelimeleri yazdı…

3 Kırık Kaburga,

1 Delik Akciğer,

Ama o yine de savaştı!

YURTTA BARIŞ DÜNYADA BARIŞ için…

Elon Musk Anıtkabir Fotoğrafı

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken En İyi 10 Anime Film Önerisi! başlıklı makalemizde Anime Film İncelemesi, Anime Film Önerisi ve En İyi 10 Anime Film hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın