Connect with us


Sağlık

Günlük Vaka Sayısı Yeniden Yükseldi: 1.491 Vaka (27 Ağustos)

Son günlerde ülkemizde artış gösteren covid-19 vakaları, bugün de beklenen rakamlara gerilemedi. Resmi açıklamaya göre bugün 1.491 kişinin covid-19 testi pozitif çıktı.

Zaman:

Tarih:

Günlük Vaka Sayısı Yeniden Yükseldi: 1.491 Vaka (27 Ağustos)

Geçtiğimiz yılın son aylarında Çin‘in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve çok kısa sürede neredeyse tüm dünyaya yayılan covid-19 salgını, ülkemize de 2020 yılının ilk aylarında girmişti. Diğer ülkelere göre virüsü daha iyi kontrol altına alan ülkemiz, son günlerde yapılan açıklamalara göre vaka artışı yaşamaya başladı. Yeni vakalar 1.500 civarında dolaşırken, iyileşen sayısı da yeni vakadan daha az sayıda.

Bildiğiniz gibi son günlerde ülkemizde yaşanan vaka artışları, birçok kişi tarafından endişeyle karşılanıyor. Yeni vakalarda artış yaşanması ve iyileşen sayısının yeni vakalardan daha az olması, insanların endişelenmesine sebep oluyor. Son zamanlarda bu sayılar aynı oranda ilerlerken ve yeni vaka sayısı iyileşen sayısından daha yüksekte seyrederken, vefat sayısında da artış yaşanıyor.

Genel olarak baktığımızda gün gün artış yaşanan covid-19 vakaları, bugün de artış yaşadı. Yeni vaka sayısı 1.491 olarak bildirilirken, bugün yapılan toplam test sayısının da 106.111 olduğu belirtildi. Diğer bir yandan bugün iyileşen kişi sayısı 995 olurken, yeni vaka sayısından az olduğu da böylelikle ortaya çıktı. Ayrıca bugün de maalesef 26 kişi hayatını kaybetti. Vefat sayısı, uzun zamandır ilk kez 26’yı gördü.

Benzer içerik:  TikTok, Coronavirüs'e Karşı 5 Milyon Sterlin Bağışlıyor
Günlük Vaka Sayısı Yeniden Yükseldi: 1.491 Vaka (27 Ağustos) Son günlerde ülkemizde artış gösteren covid-19 vakaları, bugün de beklenen rakamlara gerilemedi. Resmi açıklamaya göre bugün 1.491 kişinin covid-19 testi pozitif çıktı.

Hastalardaki zatürre oranının %7.3’e gerilediği görülürken, iyileşen toplam hastanın da 240.792 olduğu aktarıldı. Toplam test sayısı ise bugünle birlikte 6 milyon 727 bin 860 oldu. Bu testlerden toplam 263 bin 998 kişinin vakası bugüne kadar pozitif çıkarken, 240.792 kişi iyileşti ve toplamda 6.209 kişi hayatını kaybetti. Her zaman söylendiği gibi, bu salgının önüne geçilmesi ve normal hayata dönülebilmesi için yapılması gereken en önemli şey maske takmak ve sosyal mesafeye uymak. Ayrıca bu dönemde kalabalık ortamlardan ve temaslardan kesinlikle kaçınılmalı, mecbur kalınmadıkça dışarıya çıkılmamalıdır.

Dilerseniz covid-19 güncel verilerine ve güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir