GTA 6 Resmen Doğrulandı: Geliştirme Süreci Başladı

 GTA 6 Resmen Doğrulandı: Geliştirme Süreci Başladı

Oyun severler tarafından oldukça tanınan Kotaku editörü Jason Screirer, Rockstar Games‘den aldığı bilgilere göre GTA 6‘nın çalışmalarının resmen başladığını paylaştı. Fakat Screirer, bunun yanında oyun hakkında bir de kötü haber verdi.


İlginizi Çekebilir: GTA 5 ve Red Dead Redmption 2’nin Satış Rakamları Açıklandı

Dünyanın en çok satan oyunu olan GTA 5’den sonra aradan geçen 7 yılda oyuncular GTA 6 için oldukça meraklandı. Dünyanın en çok beklenen oyunlarından olan GTA 6 için şuana kadar herhangi bir resmi bir açıklama yoktu. Fakat Kotaku editörü Jason Screirer’in açıklamalarına göre Rockstar Games, GTA 6 hakkında resmi bir bilgi verdi. Screirer’in aldığı bilgiye göre Rockstar Games, GTA 6’nın çalışmalarına resmen başlamış.

Fakat bildiğiniz gibi Rockstar Games’in son oyunu olan Red Dead Redemption 2 oyunu tasarlanırken, şirketteki çalışanlara oldukça yoğun mesailer verilmiş ve çalışanlar şikayet etmeye başlamıştı. Ortaya çıkan haberlere ve çalışanların şikayetlerine göre Rockstar Games, RDR2’yi tamamlayabilmek amacıyla çalışanlara haftalık 60 saatten fazla mesai uygulamıştı.

Hatta şöyle ki, Rockstar Games kurucularından olan Dan Houser, kendisinin önderlik etmiş olduğu yazar ekibinin oyunu tamamlayabilmek adına haftalık 100 saatten fazla çalıştığını söyledi.

İlgili İçerik  Unutulmaz Oyun GTA San Andreas Tüm Şifreleri

Rockstar Games, çalışanlar üzerindeki bu yoğun yükü azaltabilmek adına mesaileri kısaltmış ve daha kısa çalışma saatleriyle yeni GTA oyunu GTA 6’yı geliştirmeye başlamış. Screirer’in Rockstar Games’den aldığını söylediği bilgilere göre, GTA 6’nın yapımına henüz yeni başlandı ve önceki GTA oyunlarına göre daha kısa mesailer ile geliştiriliyor.

Yani Rockstar Games, çalışanlar üzerindeki yükü azaltabilmek adına hem oyunu daha geç çıkartabilir, hem de diğer oyunların çıkış dönemindeki kalitesine göre yeni GTA oyununun biraz daha az performans gösterebileceğini söyledi. Screirer’e göre GTA 6, önce diğer GTA 6’lara göre daha az yenilik ile çıkacak, fakat daha sonra bir çok güncelleme getirilerek oyun geliştirilecek. Böylelikle çalışanlar üzerindeki mesai yükü de azaltılmış olacak.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin ve Blockchain Nedir? BTC ve BCH Arasındaki Farklar başlıklı makalemizde Bitcoin, Bitcoin Nedir ve Blockchain hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın