Connect with us


Dünya'dan Haberler

GTA 6, Dünya’nın Sanal Versiyonu Olabilir

GTA serisi, yeni oyunu GTA 6’da gerçek dünyayı tamamen bir oyun haline getirebilir ve hava durumunu bile eş zamanlı olarak gerçek dünyadan oyuna aktarabilir.

Zaman:

Tarih:

GTA 6, Dünya'nın Sanal Versiyonu Olabilir

Oyun dünyasının en önemli video oyunu serilerinden olan Grand Theft Auto, yeni oyunuyla oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oyuncular tarafından fazlasıyla sevilen bir oyun serisi olan, özellikle açık dünyası ve grafikleriyle dikkat çeken Grand Theft Auto, veya en çok bilinen adıyla GTA serisi, belki de ilerleyen yıllarda yine oyun dünyasını baştan sona değiştirebilecek bir yapımla karşımıza çıkabilir.

İlk yayınlandığında oyun dünyasında büyük bir değişim gerçekleştiren GTA serisi, açık dünyalı oyunların yaygınlaşmasını sağlayan en önemli yapımlardan biriydi. Dünya çapında milyonlarca oyuncu tarafından oynanan GTA serisi, günümüzde GTA 5 oyunuyla milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başarıyor. Fakat oyuncular, yıllardır GTA’nın yalnızca grafiklerinin geliştiğini söylüyor. Yani oyuncular artık GTA serisinden çok daha farklı bir şeyler bekliyor.

Yeni ortaya çıkan iddialara baktığımızda, GTA serisinin yeni oyunu GTA 6 oyun dünyasında devrim niteliğinde bir oyun olarak karşımıza çıkabilir. Zamanında GTA San Andreas ile yapılan devrim niteliğindeki değişim, GTA 6 ile çok daha büyük bir değişimle karşımıza çıkabilir. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz zamanlarda Microsoft’un Flight Simulator adlı uçak simülatörü serisinin 2020 versiyonu, gerçek dünyadan pek çok yeri oyuna aktarmış, ayrıca oyun içerisinde hava durumunu gerçek dünyadan almaya başlamıştı. Yani gerçek dünya neredeyse tamamıyla oyuna aktarılmıştı.

GTA 6, Dünya'nın Sanal Versiyonu Olabilir GTA serisi, yeni oyunu GTA 6'da gerçek dünyayı tamamen bir oyun haline getirebilir ve hava durumunu bile eş zamanlı olarak gerçek dünyadan oyuna aktarabilir.

İşte Microsoft Flight Simualtor 2020 ile hayatımıza giren eş zamanlı hava durumu özelliği, bundan sonra çok daha gelişmiş olarak GTA 6’da karşımıza çıkabilir. Google ve Microsoft gibi teknoloji şirketleri tarafından sağlanan harita görüntüleri, artık direkt olarak oyuna aktarabiliyor. Özellikle Google Maps’in geçtiğimiz yıl başlattığı proje ile artık haritalar direkt oyun olabilecek hale getirilmişti. Yani şöyle söylemek gerekirse, Google Maps’e girdiğinizde görebileceğiniz her şey, anında oyuna dönüştürülebiliyor.

Benzer içerik:  Xbox Game Pass, 15 Milyon Aboneyi Geride Bıraktı

GTA 6, bu haritayı tamamen bir video oyunu olarak karşımıza çıkabilir. Ayrıca dünyadaki hava durumunu da Microsoft ve Google gibi teknoloji şirketlerinin servisleri sayesinde eş zamanlı olarak oyuna aktarabilir. Yani oyunda siz İstanbul’da gezerken gerçek dünyada yağmur yağıyorsa, oyunda da eş zamanlı olarak yağmur yağacak. Kısa bir süre önce İstanbul’u tamamen oyuna ekleyeceğini duyuran Microsoft Flight Simulator 2020, bu sayede İstanbul’u gezebilmemizi ve hava durumunu eş zamanlı olarak görmemizi sağlayacak.

Yani artık gerçek dünyanın video oyununa dönüştürülmesi hiç de zor değil. GTA 6 ise bunu yalnızca eş zamanlı hava durumunu aktarmakla kalmayarak, aynı zamanda canlı trafik verilerini de kullanarak yapabilir. Yani gerçek dünyayı tamamıyla bir video oyunu olarak oynayabiliriz. Eğer tüm bu iddialar gerçekleşirse yıllar sonra GTA’nın yeni oyununda gerçek dünyada oturduğunuz yere gidebilir ve gerçek dünyadaki gezmek istediğiniz yerleri gezebilirsiniz. Devrim niteliğindeki bu değişimin oyun dünyasına eninde sonunda geleceği kaçınılmaz bir gerçek diyebiliriz…

Ayrıca geçtiğimiz günlerde ABD’de yaşanan Laura kasırgasını eş zamanlı olarak oyuna aktaran Flight Simulator 2020’de, oyuncular tarafından olay bölgesine giderek kaydedilen görüntüleri hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Flight Simulator 2020 | Eş Zamanlı ABD Laura Kasırgası

3 Yorum

3 Comments

 1. Atech

  10 Ekim 2020 at 12:43

  Hayatımda daha saçma bir haber daha okumamıştım. Yazarınızı kovmanızı öneririm.

  • Ali Çelen

   10 Ekim 2020 at 12:52

   Başka önerin var mı paşam ABD başkanını da görevden alalım mı?
   Haber kafamıza göre değil, bir kaynağın aktardığı habere göre yazılmaktadır, kaynağına şuradan ulaşabilirsin: https://www.inverse.com/gaming/gta-6-release-date-project-americas-flight-simulator

 2. alparslan

  14 Ekim 2020 at 15:06

  ATECH adlı Rockstar Games çalışanı GTA 6’nın sızdırıldığını görmüştür; 😀
  bu arada flight simülatör 2020 oynuyorum hava durumu özelliği orda var

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir