GTA 5 ve Red Dead Redemption 2’nin Satış Rakamları Açıklandı

 GTA 5 ve Red Dead Redemption 2’nin Satış Rakamları Açıklandı

Take-Two Interactive şirketi, dünyanın en iyi oyun serilerinden biri olan Grand Theft Auto (GTA) hakkında yaptığı açıklama ile oldukça ilgi çekti. Şirket, GTA 5‘in “son 10 yılda en çok satan oyun” olduğunu belirtirken, toplam satış rakamlarını da beraberinde açıkladı. Ayrıca GTA 5’in yapımcısından olan Red Dead Redemption 2‘nin de satış rakamları açıklandı.


İlginizi Çekebilir: Son 10 Yılın En Çok Satan Oyunları

NPD Group’dan aldığı verilere göre açıklamada bulunan Take-Two Interactive şirketi, Grand Theft Auto V’in satış rakamlarını açıklarken, son 10 yılda en çok satan oyun olmayı başardığını belirtti. Dünyanın en çok sevilen oyun serilerinden birisi olan GTA serisi, oyun dünyasına “serbest dünya” kavramını katmış ve bu konuda oldukça büyük bir beğeniyle karşılaşmıştı. Senelerdir en çok satan oyunlardan biri olan GTA serisi, satış rakamlarına bakılınca da başarısının ne denli büyük olduğunu gösteriyor.

Sony, Son 10 Yılın En İyi 20 PlayStation Oyununu Açıkladı

Dünyanın en iyi oyun serilerinden biri olan GTA’nın, 2013 yılında piyasaya sürdüğü 5. oyunu hakkında satış rakamlarını açıklayan Take-Two Interactive şirketi, ortaya şaşırtıcı rakamlar sundu. Şirket, GTA 5’in 2013 yılının 17 Eylül’ünde piyasaya girdiğinden beri toplamda 115 milyon kopya sattışını açıkladı. Ayrıca şaşırtan bu rakamlardan sonra GTA 5’in yapımcısı “Rockstar Games”in en beğenilen diğer oyunlarından olan Red Dead Redemption 2’nin de satışlarını ekledi. 26 Ekim 2018’de piyasaya sürülen Red Dead Redemption 2 oyunu, piyasaya sürüldüğü günden beri toplamda 26,7 milyon adet satmayı başardı.

İlgili İçerik  iPhone 12 Fiyatı ve Özellikleri Sızdırıldı

Sadece 2019 Aralık ayında 84,7 milyar dolarlık gelir elde edilen GTA 5 oyunu, son 10 yılın en çok satan oyunu olarak yapımcısına büyük gelir sağladı. Sadece GTA 5 oyununun ortalama satış fiyatları baz alınınca yaklaşık 15 milyar TL’lik bir hasılat ortaya çıkabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Apple, Corona Virüsü Sebebiyle Çin'deki Mağazaları Kapatıyor başlıklı makalemizde Apple, Çin ve Corona hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın