Grimes, “Ruhunun Bir Parçasını” Satışa Çıkardığını Açıkladı

Tesla ve SpaceX gibi dev şirketlerin kurucusu ünlü milyarder Elon Musk'ın şarkıcı sevgilisi Grimes, "Ruhunun Bir Bölümünü" resmen satışa çıkardığını duyurdu.
 Grimes, “Ruhunun Bir Parçasını” Satışa Çıkardığını Açıkladı

ABD merkezli dünya devi bir çok şirketin kurucusu olan milyarder Elon Musk‘ın şarkıcı sevgilisi Claire Elise Boucher, veya sahne adıyla daha çok Grimes olarak tanınan sanatçı, “Ruhunun Bir Bölümünü” resmen satışa çıkardığını duyurdu. Grimes, Los Angeles’da bulunan bir sanat galerisi olan Maccorone üzerinden ruhunun bir parçası için açık arttırma başlattığını belirtti.

Grimes’in “Selling Out” yani “Satış” adlı sergisinde 31 Ağustos’a kadar açık arttırma olarak bu satış devam edecek. Fakat corona virüsü sebebiyle müzelere de gidilemediği için internet ortamında en yüksek teklifi veren kişi Grimes’in ruhunun bir parçasını satın alabilecek. Hem de resmi olarak!

ABD’li ünlü şarkıcı Grimes, ruhunu satın alan kişiye “yasal” bi belge vereceğini ve bu kişide “Grimes’in ruhunu ratın aldığına” dair resmi bir belge bulunacağını söyledi. Çektiği fotoğrafları ve birçok sanatsal çalışmasını “Selling Out” adlı sergisinde satışa çıkaracak olan Grimes, ruhunun bir bölümünü satacağını söylemesiyle oldukça çok konuşuldu.

Grimes, "Ruhunun Bir Parçasını" Satışa Çıkardığını Açıkladı

Konu hakkında açıklamalarda bulunan ünlü sanatçı Grimes, daha önce 10 milyon dolar verene “ruhunun bir parçasını” satmayı düşündüğünü, fakat sonrasında “pandemi” sebebiyle bundan vazgeçerek en iyi satış şeklinin açık arttırma olacağına karar verdiğini belirtti. Grimes’in tam açıklaması şu şekilde;

İlgili İçerik  Neymar'dan 7. Koğuştaki Mucize Yorumu: Çocuklar Gibi Ağladım

Kimsenin satın almasını istemedim bu sebeple 10 milyon dolar diyeyim böylelikle satılmaz diye düşündüm. Ancak avukatımla birlikte daha ayrıntılı düşününce iş  felsefi açıdan daha çok garipleşti. Yasal belgeler biçiminde fantastik bir sanat eseri fikri bana çok cazip geldi. Dünyanın içinde bulunduğu mevcut durumu dikkate alırsak bir şeyi 10 milyon dolara satar mısınız?” şeklinde konuşan Grimes, devamında şunları söyledi; “Kendimi her zaman bir görsel sanatçı olarak gördüm ve insanların beni müziğimle tanımasını hep garipsedim.” dedi. Ayrıca tarzının “Huzursuz görüntülü anime-korku” türünde olduğunu belirten Grimes, bu tarzını şarkılarının kliplerinde de kullanmıştı.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın