Greyhound, Sinemalarda Değil İnternette Yayınlanacak

Ünlü oyuncu Tom Hanks'in de yer aldığı yeni savaş filmi Greyhound'un sinemalarda yayınlanmayacağı, internette yayınlanacağı açıklandı.
 Greyhound, Sinemalarda Değil İnternette Yayınlanacak

Dünyanın en ünlü oyuncularından biri olan Tom Hanks‘in de kadrosunda, yapımcılığında ve senaristliğinde yer aldığı yeni savaş filmi Greyhound, sinemalarda yayınlanmayacak. Sony Pictures stüdyoları tarafından çekilen Greyhound, bildiğiniz gibi normal şartlarda 15 Mayıs’ta sinemalarda yayınlanacaktı.

Fakat corona virüsünün tüm dünyada tehlike saçması ve bu sebeple sinemaların işletilmemesi, filmin de ertelenmesine sebep olmuştu. Film, ilk olarak 15 Haziran’a ertelense de, sinemaların açılamaması sebebiyle bu karar da iptal edildi. Sony Pictures, filmin bu tarihte de yayınlanamayacağını belirterek yalnızca internet ortamında yayınlanacağını belirtti.

Ayrıca bununla birlikte Greyhound filminin sinemalarda yayınlanmayacağı da belirtildi. Sony Pictures ile Apple TV+ arasında gerçekleşen anlaşmaya göre Greyhound filminin tüm hakları Apple’a geçti. Böylelikle Apple, Tom Hanks’in de kadrosunda yer aldığı Greyhound’ı Apple TV Plus üzerinden yayınlayabilecek. Apple’ın bu anlaşma için ne kadar bir bütçe ayırdığı belli olmasa da, 50.3 milyon dolar, yani yaklaşık 344 milyon TL bütçeli Greyhound için büyük bir bütçe ayrıldığı tahmin ediliyor.

İlgili İçerik  Corona Virüsü Sebebiyle Ertelenen Tüm Filmler

Greyhound Apple TV+’da Yayınlanacak

10 Temmuz 2020 tarihinde yalnızca Apple TV+ ‘da yayınlanacak olan Greyhound, Tom Hanks’in de yer aldığı bir II. Dünya Savaşı filmi. Fragmanı ile milyonlarca kişinin ilgisini çekmeyi başaran film, bizleri 2. dünya savaşının ilk günlerine götürüyor. “Greyhound” Tom Hanks’in canlandırdığı Ernest Krause karakterinin kullandığı geminin adı. Ernest Krause, Kuzey Atlantik’i geçmeye çalışırken bir yandan da Nazilerin deniz altı araçlarından kaçmaya çalışıyor. Aynı zamanda mürettebatını da koruması gerekiyor.

Görüntüleriyle kendine hayran bırakan film’i 10 Temmuz tarihinde Apple TV+ üyeliğinizle izleyebileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın