Greta Thunberg Şimdi de Zaman Yolcusu Çıktı(!)

 Greta Thunberg Şimdi de Zaman Yolcusu Çıktı(!)

Twitter‘ı çalkalayan bu iddia biraz garip, biraz da komik. İddiaya göre Greta Thunberg sadece yüce bir iklim aktivisti değil, aynı zamanda üstün yetenekli bir zaman yolcusu!

2 ocak 2003 doğumlu Greta Thunberg, abartılı iklim konuşmalarıyla ve sinirli bakışıyla(!) tanınan doğa ve iklim aktivistidir. Yaptığı konuşmalardan sonra adeta bir süper kahraman olarak ilan edilen Thunberg, şimdi de zaman yolcusu olarak Twitter’ın gündemi oldu.

Greta Thunberg Şimdi de Zaman Yolcusu Çıktı(!)
Greta Thunberg Şimdi de Zaman Yolcusu Çıktı(!)

Bugün komplo teorisyenleri için leziz bir görsel sosyal medyada dolanıyor. Bu görsel 1898 yılında çekilmiş ve 122 yıllık bir fotoğraf. Şaşırtan fotoğrafın 1898’de çekilmesi değil, Greta Thunberg‘in fotoğraftaki kıza çok benzemesi.

Washington Üniversitesinin arşivinde bulunan bu fotoğraf’ın ardından teorisyenler sosyal medyayı çalkaladı. Teorisyenlerin açıklaması şu şekilde: “Greta Thunberg büyümüş de küçülmüş, bu tavırların bu konuşmaların başka bir açıklaması olamaz(!) bakın hatta fotoğrafını da bulduk.”

Greta Thunberg Şimdi de Zaman Yolcusu Çıktı(!)
Greta Thunberg Şimdi de Zaman Yolcusu Çıktı(!)

Hemen yukarıda gördüğünüz bu fotoğraf Twitter’da paylaşılarak binlerce kişi ve komplo teorisyenleri tarafından oldukça ilgi çeken, Washington Üniversitesi arşivinde bulunan 122 yıllık bir fotoğraf. Gördüğünüz gibi bakışları, saçları, duruşu Greta’yı çok andırıyor. Twitter’ın bu konuda en çok beğenilen gönderisi şu:

Jack, kendi açıklamalarında şunu belirtmiş;

“Öyleyse, “Greta Thunberg” 120 yıl önceki bir fotoğrafta ve bu benim en sevdiğim komplo. Greta, gelecekten gelen bir zaman yolcusu ve bizi kurtarmak için burada.”

Jack

122 yıl önce Eric Hegg tarafından Kanada’nın Yukon bölgesinde çekilen siyah beyaz bu fotoğraftaki kızın Greta Thunberg olduğunu mizahi bir şekilde açıklayan Jack’e yüzlerce tepki tweet’i geldi ve insanlar onun Greta Thunberg olamayacağını belirtti. Jack tüm tepkilere tekrar şu şekilde cevap verdi:

“Eğer gelecekten geliyorsa nasıl geçmişte bulunabilir diyenlere, elbette olur, bir zaman yolcusu olarak her çağa seyahat edebilir. Belli ki 120 yıl öncesine gitmeye çalışmış, işe yaramamış, şimdi burada. Besbelli!”

jack

Bir çok gazete ve internet sitesinde haberi yapılan bu fotoğraf, Twitter’da da uzun süre tartışılacak gibi görünüyor…

İlgili İçerik  Greta Thunberg: Liderler Benimle Selfie Çekme Kuyruğuna Giriyor

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın