Greta Thunberg: Liderler Benimle Selfie Çekme Kuyruğuna Giriyor

2003 doğumlu İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg, "liderler iyi görünmek için fotoğraf çekilme sırasına giriyor." açıklamalarında bulundu.
 Greta Thunberg: Liderler Benimle Selfie Çekme Kuyruğuna Giriyor

3 Ocak 2003 doğumlu dünyaca ünlü genç iklim aktivisti Greta Thunberg, yine çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sinirli bakışıyla, konuşmalarıyla ve bir çok ülkeyi hedef almasıyla bilinen genç aktivist Thunberg, yine bazı açıklamaları ile oldukça dikkat çekti. Thunberg, ülke liderlerini hedef alarak adeta ateş püskürdü.

Bir çok kişinin everek takip ettiği, bir çok kişinin de konuşmaları ve bazı ülkeleri özel olarak hedef alması sebebiyle sevmediği genç aktivist Thunberg, ülke liderlerini hedef alarak oldukça ilginç açıklamalarda buludnu. İklim için yaptığı çalışmalarla dünya genelinde büyük bir ses getirmeyi başaran Thunberg, ülke liderlerinin iyi görünebilmek amacıyla kendisiyle selfie çekme kuyruğuna girdiğini söyledi.

Liderlerin sırf reklam çalışması yapabilmek amacıyla kendisiyle fotoğraf çekinmek istediklerini iddia eden genç aktivist, İsveç Radyosuna yaptığı bu açıklamaların devamında oldukça çarpıcı açıklamalarad bulundu. Açıklamalarına “Krallar, Prensler, Prensesler ve Başbakanlar benimle konuşmak istedi.” şeklinde başlayan Thunberg, şöyle devam etti “Onlar beni gördüklerinde sosyal medya ve Instagram hesaplarında paylaşabilmek için fotoğraf çekme fırsatını buldular. Ve bu fotoğraflara #savetheplanet (#gezegenikurtar) etiketini ekleyerek reklamlarını yaptılar. Onlar, kendi nesillerinin, gelecek nesillere nasıl ihanet ettiğini unuttular.

İlgili İçerik  Facebook, Eski Haber Paylaşan Kişileri Uyaracak
Greta Thunberg: Liderler Benimle Selfie Kuyruğuna Giriyor

Daha önce yaptığı bazı açıklamalarda da Angela Merkel’in kendisiyle selfie çekilebilmek için sıraya girdiğini söyleyen Greta Thunberg, bu seferki açıklamalarında “sıraya giren lider sadece o değil” şeklinde konuştu. Bu tür şeylere pek çok kez maruz kaldığını belirten Thunbergi liderlerin, kendisiyle ve diğer aktivistler ile PR çalışması için selfie sırasına girdiğini belirtti. Liderlerin tek amacının PR çalışması olduığunu iddia eden Thunberg, “Liderler, umursuyormuş gibi görünmeye çalışıyor.” açıklamasında bulundu.

Kendisinin PR çalışması için kullanılmasından mutsuz olduğunu söyleyen Thunberg, “Bu durumdan hiç hoşlanmıyorum. Ben bu tür bir insan olmak istemiyorum” sözleriyle açıklamalarını sonlandırdı. Thunberg, bu konuşamsıyla sosyal medyada pek çok kişinin de desteğini topladı.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın