Google’ın Yeni Eğitim Uygulaması: Google Socratic!

 Google’ın Yeni Eğitim Uygulaması: Google Socratic!

Google Socratic bir eğitim uygulaması olup bilgi edinilmek istenen konularda oldukça kapsamlı bir hizmet vermektedir. Google bünyesinde oluşturulan bu uygulama Google adı altında yeniden piyasaya duyurulmuştur. Böylece uygulamanın daha gelişkin bir şekilde hizmet vermesi hedeflenmiştir. Akılcı ve eğitim alanında yenilikçi bir uygulama olan Google Socratic, özellikle öğrencilerin vazgeçilmez uygulamalarından biri haline geliyor.

Google Socratic Uygulaması Nasıl Çalışır?

Google'ın Yeni Eğitim Uygulaması: Google Socratic!
Google’ın Yeni Eğitim Uygulaması: Google Socratic!

Google Socratic, fotoğraf ya da sesli mesaj yolu ile kendisine sorulan soruların cevaplarını en uygun şekilde ve oldukça kısa bir sürede cevaplandırma özelliğine sahiptir. Ders çalışmakta olan bir öğrenci çözmekte zorlandığı bir sorunun fotoğrafını çekerek bu uygulamaya iletebilir. Google Socraticde kendisine gönderilen fotoğraf ya da sesli mesajlara en uygun cevapları vermekle görevlidir. Bu oldukça pratik yöntem sayesinde hem eğitimciler hem de öğrenciler internet üzerindeki faydalı ve soruna yönelik en uygun aramalara ulaşabilecekler.

İlgili İçerik  Elon Musk, Apple'ı ve Teknolojideki Gerilemeyi Eleştirdi

Uygulama öncelikle kendisine iletilen sorunun temel kaynaklarına ulaşacak ve karşı tarafa iletecek. Hemen ardından ise konu ile ilgili video örnekleri ya da çıkmış soruları kullanıcıya aktaracak. Böylece doğrudan kendisine yöneltilen sorunun cevabını vermekle kalmayıp sorunun tam anlaşılır olmasına da gayret edecek.

Google Socratic’e Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Google'ın Yeni Eğitim Uygulaması: Google Socratic!
Google’ın Yeni Eğitim Uygulaması: Google Socratic!

Google Socratic iOS sürümü ile hizmet hayatına devam ediyor. Uygulamanın Android sürümü ise 2019 yılının sonbahar aylarında piyasaya sürülecek. Bu uygulamada Google yardımı ile oluşturulan veri tabanına erişerek en popüler konu başlıklarına ulaşabilir ve sormak istediğiniz soruyu spesifik bir hale getirebilirsiniz. Google,uygulamanın en iyi şekilde hizmet vermesi için pek çok eğitimci ile iş birliği içerisinde çalıştığını açıklamıştır.

Google Socratic Uygulaması İndir

Uygulamanın Android sürümü henüz gelmemiş olsa da IOS sürümü bulunmaktadır, buradan indirebilirsiniz – > İndir

Bir önceki yazımız olan İnsan Dondurma Projesi Cryonics Nedir? başlıklı makalemizde Cryonics Nedir?, Cryonics Projesi ve İnsan Dondurma Projesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın