Google’ın Kurucuları Üst Düzey Yönetimden İstifa Edecek

 Google’ın Kurucuları Üst Düzey Yönetimden İstifa Edecek

Google‘ın kurucularından ve üst düzey yöneticilerinden olan Larry Page ve Sergey Brin, Alphabeth şirketinin genel müdürlüğündeki ve başkanlıktaki görevlerinden ayrılacaklarını açıkladı.

105.000’den fazla çalışanı bulunan ve 2015 yılında Google’ın bir parçası olarak kurulan Alphabet şirketinde, Google ve diğer Google ürünlerinin merkezi olarak çalışmalar yürütülüyor. Google’ın kurucularından olan Sergey Brin ve Larry Page, Alphabet şirketi kurulduktan sonra Genel müdürlük ve başkanlık görevlerinde yer alıyorlardı. Fakat Google’ın kurucuları yeni yaptıkları açıklamada, Alphabet şirketinin genel müdürlükte ve başkanlıkta onlara ihtiyaç duymadığını belirtti. Sergey Brin ve Larry Page bu açıklamaya göre genel müdürlükten ve başkanlıktan ayrılacak fakat üst düzey yönetim kurullarında çalışmaya devam edecekler.

Google'ın Kurucuları Üst Düzey Yönetimden İstifa Edecek
Google’ın Kurucuları Üst Düzey Yönetimden İstifa Edecek

Ortak yayınlanan açıklamada 46 yaşında ki 2 Google kurucusu Sergey Brin ve Larry Page, artık bu görevlerde hissedarların ve kurucu ortaklarının yer alacaklarını belirtti. Ayrıca “Google’ın artık bu iki CEO’ya ve başkana ihtiyacı yok” şeklinde açıklamalarını sonlandırdılar.

Google, 1998 yılında Amerika Birlşik Devletlerinde kurulduğundan beri kurucuları ve üst düzey yöneticileri olan Sergey Brin ve Larry Page tarafından yönetilmekteydi. Alphabet şirketini 2015 yılında kurduklarında ise aynı şekilde 2 CEO bu görevleri üstlenmişti. Fakat artık bu kişiler bu görevlerden ayrılacak ve yerine hissedarlar ve kurucu ortakları gelecek.

İlgili İçerik  Google Üst Kuruluşu Alphabet 1 Trilyon Dolar Değere Ulaştı

Ayrıca Alphabet ve Google şirketlerinin kurucuları Google Blog’da yaptıkları açıklamada şunları belirtti;

Artık tamamen kurulmuş bir Alphabet ve bağımsız şirketler olarak etkin çalışan Google ve Diğer Ürünler ile yönetim yapımızı basitleştirmenin doğal zamanı. Şirketi yönetmenin daha iyi bir yolu olduğunu düşündüğümüzde hiçbir zaman yönetim rolünü üstlenecek bir kişilikte olmadık. Alphabet ve Google’ın artık iki CEO’ya ve bir Başkan’a ihtiyacı yok. İleride Sundar hem Google’ın hem de Alfabenin CEO’su olacak.

Larry Page ve Sergey Brin – Google

Konu ile alakalı Google Blog yazısına şuraya tıklayarak ulaşabilirsiniz;

Larry ve Sergey’den Mektup

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın