Connect with us


Dijital Haberler

Google’ın Hiç Bilinmeyen 6 Eğlenceli ve Gizli Özelliği

Google, arama motoru üzerinde bir çok gizli ve eğlenceli özelliği de barındırıyor. Biz de sizler için en iyi gizli özellikleri listemizde sıraladık…

Zaman:

Tarih:

Google'ın Hiç Bilinmeyen 6 Eğlenceli ve Gizli Özelliği

Dünyanın en değerli markalarından olan ve internet dünyasının en değerli sitesi olan Google, arama motoru üzerinde bir çok gizli ve eğlenceli özelliği de barındırıyor. Biz de sizler için Google’ın en iyi gizli özellikleri listemizde sıraladık…

Google’ın Gizli Thanos Özelliği

Google’da thanos özelliği en eğlenceli ve en sevilen gizli özelliklerinden biridir. Dünyanın en çok hasılat yapan filmleri‘nden olan Avengers Sonsuzluk Savaşı filminin kötü karakteri Thanos, bildiğiniz gibi filmin sonunda parmağını şıklatarak evrenin yarısını yok ediyor. Google’da ilgisini çeken bu filmi aramalarında ilginç bir özellikle bize yansıtmış. Google’da Thanos araması yapıp Thanos eldivenini tıklattığınızda aramaların yarısı Thanos’un efekti ile yok oluyor. Google’ın sunduğu bu eğlenceli özelliğe hem mobilden hem de bilgisayar üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken Google’da “Thanos” kelimesini aratmak ve sağ tarafta bulunan Thanos eldivenine tıklamak.

Google: Do a Barrel Roll

Google: Do a Barrel Roll
Google: Do a Barrel Roll

Uçağın kendi ekseni etrafında tam bir dönüş yapması anlamına gelen “do a barrel roll”ü Google’da arattığınızda sayfa tam bir dönüş yaparak karşınıza çıkıyor. Bu özelliği görmek için tek yapmanız gereken Google arama motorunda mobil veya bilgisayar üzerinden “do a barrel roll” aratmak.

Google Gizli Pacman Özelliği

Google Gizli Pacman Özelliği
Google Gizli Pacman Özelliği

1980’lerde çıkan eski zamanların en popüler oyunu Pacman’i Google’da unutmamış. Google’da “Pacman” aramasını yaptığınızda direkt olarak tarayıcınız üzerinden oyunu oynayabiliyorsunuz. Hem de oyun platformu “GOOGLE” yazısının içerisinde geçiyor. Bu eğlenceli özelliği siz de hemen test edebilirsiniz.

Google’ın Gizli Atari Oyunu

Google'ın Gizli Atari Oyunu
Google’ın Gizli Atari Oyunu

Eski zamanların ilk ve en çok bilinen oyunlarından biri de şüphesiz Atari’dir. Google’da maziyi hatırlatmak amacıyla görseller üzerinden bu oyunu bizlere sunmuş. Google arama motorunda “Atari Breakout” yazıp görsellere girdiğinizde karşınıza o eski Atari oyunu çıkıyor. Görsellerde atari oynayıp skorunuzu arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz bu oyun Google’ın bize sunduğu gizli ve güzel özelliklerden biri.

Benzer içerik:  Asus PN50 Mini Bilgisayar Fiyatı ve Özellikleri

Google’ın Gizli Chuck Norris Mizahı

Google'ın Gizli Chuck Norris Mizahı
Google’ın Gizli Chuck Norris Mizahı

Amerikalı dövüş filmleri aktörü Chuck Norris’in sosyal medyada gezinen “tehlikeli adam” mizahı Google’ın da ilgisini çekmiş olmalı ki onu arattığınızda mizahi bir yazıyla karşılaşıyoruz. Eğer Google’da “Google Chuck Norris” yazıp kendimi şanslı hissediyorum butonuna tıklarsanız karşınıza şu yazılar çıkıyor.

“Google, Chuck Norris’i bulamaz. Çünkü isterse Chuck Norris sizi bulur.”

O seni bulmadan önce koş.

Başka birini dene.

Daha az tehlikeli birini aramayı dene.

Google’ın Gizli Yılan Oyunu

Google'ın Gizli Yılan Oyunu
Google’ın Gizli Yılan Oyunu

Eskilerin en çok oynanan ve en sevilen oyunlarından biri olan “Yılan Oyunu”nu bir çok kişi eminiz ki oynamıştır. Google’da maziyi hatırlatmak için bu güzel oyunu bizlere sunmuş. Tarayıcı üzerinden oynayabileceğiniz bu oyunu açmak için tek yapmanız gereken Google Arama Motoru’nda yılan anlamına gelen “Snake” kelimesini aratmak.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsor

Güncel