Google’dan Pinterest’e Rakip: Google Keen

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Google, Pinterest'e rakip olabilecek resim platformu Google Keen'i yayınladı.
 Google’dan Pinterest’e Rakip: Google Keen

Google‘ın şirket içi deneysel ürün çalışmaları yapan Area 120 takımı, yeni geliştirdiği Google Keen’i yayınladı. Pinterest‘e benzerliğiyle dikkat çeken yapay zeka destekli Google Keen, Tumblr tarzına oldukça yakın bir sosyal medya platformu olarak karşımıza çıkıyor.

Aynı Pinterest platformundaki gibi web sitelerindeki beslemelerden ve içeriklerden oluşan Google Keen platformu, hem Android uygulaması ile hem de web sitesi üzerinden erişime açıldı. Görsel odaklı bir sosyal ağ olan Google Keen, insanların ilgi odaklarına göre içerikler sunuyor.

Henüz dün yayınlanan ve oldukça az kullanıcısı bulunan sosyal medya platformu yapay zeka desteği ile de dikkat çekiyor. Google bünyesinde bulunan ve Pinterest’e büyük bir rakip olma potansiyeli taşıyan Google Keen, sade ve şık bir tasarım ile karşımıza çıkıyor. Platform genel olarak Pinterest ile benzerlik taşırken, tasarım açısından Tumblr’a oldukça yakın görünüyor.

Google'dan Pinterest'e Rakip: Google Keen

Google bünyesinde bulunan Keen platformu, bu sayede yapay zeka desteği ile size oldukça iyi önerilerde de bulunabiliyor. Örneğin araba şeklinde arama yapacağınız zaman sizlere “araba tasarımları, yarış arabaları, spor arabalar, klasik arabalar” gibi sorguları da önerebiliyor.

İlgili İçerik  Son 10 Yılın En Fazla Satılan Oyunları Belli Oldu

Diğer bir yandan Pinterest’te de olduğu gibi Google Keen, “Keen” adı verilen panolar oluşturmanıza olanak sağlıyor. Bu panolarda panoya uygun paylaşımlarda bulunabiliyorsunuz. Örneğin “seyahat” panosu açarak içerisine seyahat ile ilgili görseller, web bağlantıları ekleyebiliyorsunuz.

Ayrıca Google Keen platformu, yaptığınız aramaya göre ilgili web sonuçlarını da karşınıza çıkarıyor. Yani “cennet şelaleleri” aramasını yaptığınızda Keen’de bulunmayan ve web’de bulunan sonuçlar da karşınıza çıkıyor. Aradığınız şey ile ilgili Google sonuçlarıyla da karşılaşıyorsunuz. Bu da görsel odaklı Google Keen üzerinden web’deki her şeye ulaşabileceğiniz anlamına geliyor.

Google Keen’e dilerseniz staykeen.com web sitesi üzerinden veya Android uygulaması üzerinden ulaşabilirsiniz. Şuanlık yalnızca ingilizce dil desteği ile karşımıza çıkan Google Keen’in ilerleyen zamanlarda tüm dillerde yayınlanabileceği ve geliştirileceği düşünülüyor.

Google Keen Android İndir

Bir önceki yazımız olan Fransa'da Google'a Kesilen 50 Milyon Euro'luk Ceza Onaylandı başlıklı makalemizde Ceza, Fransa ve Google hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın