Connect with us


Dijital Haberler

Google’a Zorlu Rakip: Apple, Arama Motoru İçin Hazırlanıyor

Arama motoru piyasasının lideri olan Google, dev teknoloji şirketi Apple tarafından sarsılabilir. Çünkü Apple, kendi arama motorunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Zaman:

Tarih:

Google'a Zorlu Rakip: Apple, Arama Motoru İçin Hazırlanıyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Google çatı şirketi Alphabet, yine dünyanın en büyük şirketi olan Apple ile karşı karşıya geliyor. İşletim sistemi ve akıllı telefon pazarında devasa bir rekabet içerisinde olan 2 dev şirket, şimdi de arama motoru piyasasında karşı karşıya gelecek. Bir süredir arama motoru üzerinde çalıştığı bilinen Apple, çok yakında kendi arama motorunu piyasaya sürebilir.

Bildiğiniz gibi Google, dünyanın en çok kullanılan arama motoru olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca Android işletim sisteminin de yapımcısı ve yayıncısı olan Google, bu piyasada Apple ile büyük bir rekabet içerisinde. Fakat Apple, uzun bir süredir kendi arama motorunu değil Google arama motorunu cihazlarında kullanıyor. Bunun için her yıl Google’dan milyarlarca dolarlık ödeme alan Apple, bundan sonra kendi arama motorunu cihazlarında kullanmak istiyor.

Uzun bir süredir bu konu üzerinde duran 2 trilyon dolarlık dev şirket, aslında ilk kez arama motoruyla karşımıza çıkmadı. Yıllar öncesinden beri Apple’ın yeni bir arama motoru üzerinde çalıştığı iddiaları internette dolanıyordu. Fakat son günlerde bu iddialar daha da netleşmeye başladı. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre Apple’ın sadece kendi cihazlarına yönelik arama motoru geliştirebileceği, yani yalnızca kendi ürünlerini kullanan kişilere arama motoru sunacağı belirtildi.

Benzer içerik:  Google Üzülecek: Huawei, Petal Search'ü Tam Bağımsız Arama Motoru Yapacak
Google'a Zorlu Rakip: Apple, Arama Motoru İçin Hazırlanıyor Arama motoru piyasasının lideri olan Google, dev teknoloji şirketi Apple tarafından sarsılabilir. Çünkü Apple, kendi arama motorunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Apple tarafından bu konuda resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, bugüne dek pek çok iddia bu konuyu gündeme getirdi. Güvenli kaynaklar tarafından ortaya atılan birçok bilgi de bu arama motorunu doğrular nitelikte. Fakat iddialara genel olarak bakılırsa Apple’ın Google’a rakip olmaktan ziyade, kendi cihazlarındaki tüketicilere hitap edeceği belirtiliyor.

Dünyanın en güvenli akıllı telefon üreticisi olarak övünen şirket, belki de iOS kullanıcıları için varsayılan arama motorunu değiştirebilir ve daha güvenli, veri kaydetmeyen bir arama motoru sunabilir. Bu da Apple cihazlarının daha çok müşteriye hitap etmesini sağlayabilir. Şuan için bu konuda detaylı bilgi bulunmasa da, ilerleyen zamanlarda gelişmeleri göreceğiz.

Gelişmelerden ve güncel teknoloji haberlerinden haberdar olmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir