Google, Yanlışlıkla Müşterisine 10 Telefon Yolladı

 Google, Yanlışlıkla Müşterisine 10 Telefon Yolladı

Dünyanın en büyük şirketlerinden olan Google, Pixel 4 model 1 adet telefon sipariş eden müşterisine yanlışlıkla 10 telefon gönderdi. Google, telefonları geri alırken de yanlışlık yaparak 8 telefon aldı.


İlginizi Çekebilir: Google Pixelbook GO Fiyatı ve Özellikleri

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, arama motorunun dışında bir çok girişimi ve projesi ile de dikkat çekiyor. Son zamanlarında bir çok telefon modeli piyasaya süren Google, bu telefonlarına artan istek ile birlikte bir çok sipariş alıyor. Google’ın en çok kullanılan modellerinden olan Google Pixel 4, geçtiğimiz günlerde 1 adet yeni sipariş aldı.

Fakat diğer siparişlerin aksine bu sipariş ilginç bir şekilde işlendi. Sadece 1 adet Google Pixel 4 siparişi veren bir adam, eve gelen kargoda 10 adet Google Pixel 4 ile şaşkına döndü. Fakat bir süre sonra içindeki his ve eşinin baskısı sebebiyle bu cihazları iade etmek istediğini belirten adam, Google’ı arayarak fazla telefon gönderdiklerini belirtti.

Google’ın Müşteri Hizmetleri, kullanıcıdan ilk etapta irsaliye ve telefon fotoğraflarını istedi. Daha sonra ise FedEx kargoyu kullanıcıya yönlendirdiklerini ve telefonalrı geri alabileceklerini belirtti. Fakat Google, telefonları geri alırken de hata yaptı.

İlgili İçerik  AnTuTu, Veri İhlali Sebebiyle Play Store'dan Kaldırıldı
Google, Yanlışlıkla Müşterisine 10 Telefon Yolladı

1 adet Google Pixel 4 alan, fakat evine 10 tane telefon gönderilen müşterinin evine Google Müşteri Hizmetleri tarafından kargo şirketi yönlendirildi. Fakat 9 tane telefonu geri alması gereken Google, bu sefer de 8 telefon iadesi aldı.

1 adeti 499 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulan Google Pixel 4’ün 1 adeti 4.990 dolar değerinde. Yani corona virüsü günlerinde değeri yükselen dolar için oldukça iyi bir miktara denk geliyor. Fakat müşteri ne kadar iyi niyetli olsa da, Google Müşteri Hizmetleri zarara girmekte kararlı gibi görünüyor. Konu sosyal medya platformu reddit’te ortaya çıktığında oldukça konuşuldu. Google Müşteri Hizmetlerinin bu konuda oldukça dikkatsiz olduğu iddia eidldi.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın