Google ve Brezilya Anlaşarak 2 Milyon Kişiyi Adreslendirecek

 Google ve Brezilya Anlaşarak 2 Milyon Kişiyi Adreslendirecek

Brezilya’da bulunan çoğu kırsal bölgelerin adresi Google haritalar üzerinde bulunmuyor ve bu bölgelere ulaşmak pek mümkün olmuyor. 2 milyon kişinin yaşadığı bu bölgeler için bir çözüm yolu arayan Google, Brezilya’ya ortaklık teklif ederek bu sorunu çözmeyi istedi.

Google’ın teklifine göre Brezilya ile ortak yürütülecek olan bu plan, 2 milyon insanın yaşadığı ve henüz adreslendirilmemiş yerlere adres vermek olacak. Google’ın yaptığı açıklamaya göre Brezilya’da adreslendirilmemiş ve adlandırılmamış bir çok kırsal bölgeye isim verilecek ve Google Maps üzerinde haritalandırılacak. Açıklamalara göre bu bölgelerde 2 milyondan fazla insan yaşıyor ve bir çok kamu hizmeti çok zor ulaştırılıyor. Google’ın haritalarda sunacağı bu yerler 60.000 kilometreden fazla alana sahip.

[ilgiliMakale icerik_id=”2400″]

Hükümetin yaptığı açıklamaya göre ise bu bölgelerdeki kamu hizmetleri kolaylaştırılacak ve ulaşım gibi hizmetler daha kolay sağlanabilecek. 3 yıldan fazla süreceği düşünülen bu adreslendirme planı hem Google için hem de Brezilya vatandaşları için büyük katkı sağlayacak. Ayrıca Brezilya hükümeti, bu planın ekonomiye katkı sağlayacağını da belirtiyor.

İlgili İçerik  Google, Looker'ı 2.6 Milyar Dolara Satın Aldı

Eğer Google’ın bu hizmeti planlandığı gibi yapılabilirse Brezilya’nın kırsal bölgelerinde yaşayan 2 milyondan fazla insana büyük katkı sağlayacak.

Tüm dünyada neredeyse tüm şehirleri, ilçeleri haritalandıran Google Maps’de dünya geneli yüz binlerce şehir ve yüzbinlerce ilçe bulunuyor. Google’ın bu yeni haritalandırma planı ile birlikte bunlara yenileri de eklenecek ve rakamlar tekrardan artacak. Google’ın ilerleyen günlerde haritalar üzerinde daha fazla geliştirmeler yapacağı tahmin ediliyor.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın