Connect with us


Dünya'dan Haberler

Google, Türkiye’de Şirket Kurma İddialarını Yalanladı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Google’ın Türkiye’de şirketleşeceği iddialarına, yine Google’dan yalanlama açıklaması geldi.

Zaman:

Tarih:

Google, Türkiye'de Şirket Kurma İddialarını Yalanladı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan ve arama motoru piyasasının lideri olan Google, dün ortaya çıkan haberlerde oldukça ilginç iddialara konu olmuştu. Dün haber platformlarında hızla yayılan Google’ın Türkiye‘de yeni bir şirket kuracağı iddiaları, milyonlarca kişinin dikkatini çekmiş ve Google’ın ülkemizde şirketleşeceği düşünülmüştü. Fakat o iddialara Google’dan yanıt gecikmedi.

Google Türkiye tarafından resmi olarak yapılan açıklamalarda dün ortaya çıkan ve oldukça dikkat çeken iddialar yalanlandı. Türkiye’de 12 yıldan fazla bir süredir ofisi bulunan ve operasyonları için Türkiye’de yeni bir şirket kuracağı iddia edilen Google, Türkiye’de yeni bir şirket kurmayacak. Ortaya çıkan iddiaların bir yanlış anlamanın sonucu olduğunu ve yayıldığını belirten Google, ilgili iddiaların aslını da açıkladı.

Buna göre Google Türkiye, 2021 operasyonlarının yanlış anlaşıldığını ve bu sebeple haberlerin hızla yayıldığını belirtirken, konu hakkında geniş bir açıklama yapıldı. “2006 yılından beri İstanbul’da kurulu bulunan Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti. (‘Google Reklamcılık’) olarak yurtdışında yerleşik Google şirketleri tarafından sağlanan hizmetlerin Türkiye’de tanıtımı ve pazarlanmasına yönelik çalışmalar yapmaktayız.” şeklinde açıklamalarına başlayan Google Türkiye, devamında ise 2021 planlarında yapılacak değişimlerin sosyal medya düzenlemesi ile ilgisinin bulunmadığı söylendi.

Google, Türkiye'de Şirket Kurma İddialarını Yalanladı Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Google'ın Türkiye'de şirketleşeceği iddialarına, yine Google'dan yalanlama açıklaması geldi.

Google Türkiye tarafından konu hakkında yapılan tam açıklamalarda şu ifadelere yer verildi: “2006 yılından beri İstanbul’da kurulu bulunan Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti. (‘Google Reklamcılık’) olarak yurtdışında yerleşik Google şirketleri tarafından sağlanan hizmetlerin Türkiye’de tanıtımı ve pazarlanmasına yönelik çalışmalar yapmaktayız. Bugün medyada yer alan ve 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’da yapılan güncel değişiklikler sebebiyle Google’ın Türkiye’deki operasyonlarında değişikliğe gitmeye karar verdiği yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Söz konusu haberler, Google’ın reklam hizmetlerinin sunumuyla ilgili olarak 2021 yılında yapmayı planladığı bazı yapısal değişikliklerin yanlış anlaşılarak yayılmasına dayanmaktadır. Konunun 5651 sayılı Kanun’da yapılan değişiklikler ve sosyal medya düzenlemeleriyle bir ilgisi bulunmamaktadır.

Benzer içerik:  Google, Mırıldanarak Şarkı Bulma Özelliğini Yayınladı

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir