Google, TikTok’un Mağaza Puanını Tekrar Yükseltti

Google Play Store, TikTok'un mağaza puanını tekrar değiştirerek ve 1 yıldızlı milyonlarca puanı platformdan kaldırarak puanı 4,4'e yükseltti.
 Google, TikTok’un Mağaza Puanını Tekrar Yükseltti

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan TikTok’un Google Play Store puanı, Google tarafından gelen düzeltme ile eski haline getirildi. Geçtiğimiz zamanlarda haberimizde sizlere aktardığımız gibi 13,4 milyon takipçiye sahip olan bir TikTok fenomeninin paylaştığı video, TikTok’un dünya çapında protesto edilmesine sebep olmuştu.

Faizal Siddiqui isimli Hindistan’ın en ünlü TikTok fenomeni geçtiğimiz zamanlarda kadına şiddet içerikli bir TikTok videosu çekmiş, ardından Hindistan vatandaşları hem fenomeni hem de TikTok’u protesto etmeye başlamıştı. Hindistanlı sosyal medya kullanıcıları ilgili TikTok videosu sebebiyle TikTok’un Google Play Store puanını 1 yıldız ile oylamaya başladı.

Milyonlarca kişi TikTok uygulamasına 1 yıldız verdiğinden dolayı kısa sürede 4,3 puana sahp olan TikTok, 1,2 puana kadar geriledi. Fakat Google, 1 yıldız oylamaların önce 5 milyon tanesini, daha sonra 3 milyon tanesni daha silerek uygulamanın eski puanına yükselmesini sağladı.

İlgili İçerik  TikTok, Kafatası Kırma Challenge'ını Yasakladı (#skullbreakerchallenge)
TikTok Google Play Store Puanı

Google, daha önce de bir çok uygulamanın yorumlarını temizleyerek eski haline getirmişti. Fakat hiç bu kadar fazla yorumu bir uygulamadan kaldırmamıştı. Kişilerin kendi isteğiyle attığı 1 yıldızlı oylamaların Google tarafından kaldırılması da sosyal medyada tepki çekti. 8 milyon adet 1 yıldızlı yorumu kaldırdığını açıklayan Google, geçtiğimiz zamanlarda da 5 milyon adet yorumun silindiğini açıklamıştı.

Fakat bunlara rağmen sosyal medya kullanıcılarının TikTok’a karşı protestoları durdurulamadı. Bir çok kişi TikTok’un Google Play Store yorumlarında 1 yıldız kullanmaya devam ediyor. Bu da TikTok’un oldukça gerilemesine sebep oluyor.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın