Connect with us


Dijital Haberler

Google, TikTok’u Satın Almak İstiyor Olabilir

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google’ın üst kuruluşu Alphabet, iddialara göre sosyal medya platformu TikTok için sıraya girdi.

Zaman:

Tarih:

Google, TikTok'u Satın Almak İstiyor Olabilir

Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında en üst sıralarda yer alan Google‘ın üst kuruluşu olan Alphabet, dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan TikTok‘u satın almak için sıraya girmiş olabilir. Bloomberg’de yayınlanan habere göre Alphabet, TikTok’un ABD bölümüne yatırım yapmak için sıraya girdi ve eğer anlaşma sağlanırsa, Google da TikTok’un ABD’deki en büyük hissedarlarından biri olabilir.

Bildiğiniz gibi son zamanların en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan TikTok, özellikle gençler arasında fazlasıyla tercih ediliyor. Dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılan ve toplam kullanıcı sayısıyla dikkat çeken TikTok, son zamanlarda ABD’nin hedefi haline gelmiş durumda. Bunun sebebiyse TikTok’un, Çin devletine bilgi sattığı iddiaları.

Son zamanlarda sıklıkla konuşulan ve adeta sosyal medyanın gündemi haline gelen TikTok’un veri ihlali yaptığı iddiaları, hem birçok ülkeyi, hem de milyonlarca kişiyi harekete geçirmişti. Halihazırda dünyanın en çok TikTok kullanılan ülkesi olan ve 100 milyondan fazla vatandaşı TikTok kullanan Hindistan, TikTok’u geçtiğimiz zamanlarda yasaklamıştı. Bunun üzerine dünyanın en çok TikTok kullanan 2. ülkesi olan ABD’nin TikTok’u yasaklayacak olması, TikTok’u zor durumda bıraktı. ABD Başkanı Donald Trump, TikTok’un ABD bölümünün ABD merkezli bir şirkete satılmaması halinde ABD genelinde yasaklanacağını belirtmişti.

Benzer içerik:  Trump Anlaşmayı Kabul Etmedi: TikTok, ABD'de Yasaklanacak
Google, TikTok'u Satın Almak İstiyor Olabilir Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google'ın üst kuruluşu Alphabet, iddialara göre sosyal medya platformu TikTok için sıraya girdi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın bu açıklamalarından sonra ABD merkezli birçok teknoloji şirketi, TikTok’un ABD bölümünü satın almak için harekete geçmişti. Trump, bu anlaşma için Eylül ayına kadar zaman vermiş ve anlaşma sağlanmadığı taktirde TikTok’u yasaklayacağını belirtmişti. ABD merkezli şirket sıraya girerken, bu şirketlerden biri büyük ihtimalle anlaşmanın sonlarına geldi. Dünyanın en büyük teknoloji şirketi Google’ın üst şirketi Alphabet, TikTok’un ABD bölümüne yatırım yapmak ve büyük bir bölümünü bünyesine katmak için harekete geçen şirketlerden biri oldu.

İlerleyen günlerde gelişmeleri hep birlikte göreceğiz. Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir