Google Telefon, İşletmelerin Sizi Neden Aradığını Gösterecek

Teknoloji devi Google, Google Telefon adlı uygulamasına sizi arayan işletmelerin neden aradığını gösterecek bir özellik ekledi.
 Google Telefon, İşletmelerin Sizi Neden Aradığını Gösterecek

ABD merkezli teknoloji devi Google, oldukça ilgi çekici bir özellik üzerinde çalışıyor. Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemlerinden olan Android‘i bünyesinde bulunduran Google, mobil kullanıcıları oldukça sevindirecek bir özelliği Google Telefon adlı uygulamasına ekledi. Özelliğe göre bir işletme sizi aradığında, ekranda neden aradığına dair bir bilgi mesajı yer alacak.

Doğrulanmış Aramalar” ismi verilen bu özellik sayesinde kullanıcılar artık kendisini arayan işletmelerin neden aradığını, telefonu açmadan önce ekranda görebilecek. Oldukça dikkat çeken bu özellik ile birlikte Google’ın doğruladığı tüm işletmeler, herhangi bir kişiyi aradığında ekranda bilgi mesajı gösterebilecek. Sadece Android platformunda 1 milyardan fazla indirmesi bulunan ve oldukça fazla kullanılan Google Telefon uygulaması, ilgili işletme hakkında daha detaylı şeyleri de gösterecek.

Son zamanlarda getirdiği yenilikler ile oldukça ön plana çıkan teknoloji devi Google, hem Android üzerinde, hem de mobil platformlar için ürettiği uygulamalar üzerinde dikkat çekici güncelleştirmeler yapıyor. Daha önce Google Telefon uygulamasının desteklediği telefon modeli sayısını arttırarak uygulamanın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayan Google, Doğrulanmış Aramalar özelliği ile diğer uygulamalardan bir adım daha öne çıkıyor.

Google Telefon, İşletmelerin Sizi Neden Aradığını Gösterecek

Bu özellik ile birlikte işletmenin sizi neden aradığı bilgisinin dışında, o işletmenin detaylı bilgileri, işletmenin logosu, işletmenin adı gibi bilgiler de ekranınızda yer alacak. Bu sayede ilgili aramayı cevaplamadan önce konu hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabileceksiniz. Ayrıca bu işletmelerin sizi bir kampanya tanıtmak için arayıp aramadığını da öğrenebileceksiniz.

İlgili İçerik  Trump'tan Bir Garip Öneri: Covid-19 Hastalarına Dezenfektan Enjekte Edin

Bu sayede kampanya aramalarıyla uğraşmanıza da gerek kalmıyor. Eğer banka veya herhangi bir işletme sizi sürekli kampanya tanıtmak için arıyorsa, artık bu uygulama üzerinden de görebileceksiniz. Bu da zaman kazanmanız için oldukça yararlı. Ayrıca bu özellik sayesinde o işletmenin Google tarafından doğrulanıp doğrulanmadığı da anlaşılacak.

Eğer Google tarafından doğrulanmış bir işletme sizi arıyorsa, ekranda detaylı bilgi mesajlarını göreceksiniz. Fakat o işletme Google’ın şartlarını karşılamadıysa ve Google tarafından onaylanmadıysa, işletmenin bilgileri görünmeyecek. Böylelikle sahte aramaların tespiti de sağlanabilir. Google tarafından doğrulanan bir işletme sizi arayacağı zaman Google’a neden aradığını iletecek. Bu bilgiler de işletme sizi aradığında ekranınzıda görünecek. İşletme sizi aradıktan ve telefonu kapattıktan sonra dakikalar içerisinde ilgili bilgiler Google’ın veritabanından silinecek. Araadki güvenlik de bu şekilde sağlanmış olacak.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın