Google, Teknolojik Kulaklık Kabloları Üzerinde Çalışıyor (I/O Braid)

Dünyanın en büyük şirketlerinden olan Google, kulaklık kablolarını tamamen değiştirecek bir teknoloji ile önümüzdeki zamanlarda karşımıza çıkacak.

Dünyanın en büyük arama motorlarından olan Google, arama motoru dışında pek çok önemli projeye imza atıyor. Teknoloji alanında dünyanın en büyük şirketleri arasında bulunan Google, kablolu kulaklık teknolojisini tamamıyla değiştirebilecek önemli bir proje üzerinde çalışıyor.

Google’ın üzerinde durduğu kulaklık kabloları, diğerlerine göre çok daha teknolojik ve yenilikçi olacak. Kulaklık kablolarındaki algılama özellikleri sayesinde herhangi bir kontrol butonu gerekmeksizin müziğinizi kontrol edebileceksiniz. Müzik durdurma, ses açma veya ses kısma gibi tüm özellikleri, kulaklık kablosu üzerinden el hareketleriniz ile gerçekleştirebileceksiniz. Bunu yaparken herhangi bir tuşa basmanız da gerekmeyecek.

Hem yukarıdaki videodan detaylı olarak görebilecğeiniz, hem de aşağıdaki gif’den göz atabileceğiniz yeni kulaklık kabloları, direkt olarak el hareketlerinizi algılayabiliyor.

Google, Teknolojik Kulaklık Kabloları Üzerinde Çalışıyor

Yeni nesil kulaklık kablosu, üzerine yapılan dokunuşları algılayarak buna göre işlemler gerçekleştiriyor. Kablonun dilediğiniz yerinden müzik sesini yükseltebiliyor veya kısabiliyorsunuz. Ayrıca aynı şekilde kabloya dokunarak müziği durdurup açabiliyorsunuz. I/O Braid verilen kulaklık kablosu, Sarmal Algılama Matrisi (HSM) olarak adlandırılan teknoloji ile üretiliyor.

İlgili İçerik  Facebook ve Wikipedia'dan Ortaklık: Yeni Arama Kartları

Kablosuz kulaklıkların yaygınlaştığı ve kablolu kulaklık satışlarının azaldığı bir dönemde böyle bir teknoloji pek ilgi çekemeyebilecek olsa da, ürünün teknolojisi oldukça şaşırtıyor. Ayrıca Google, kablosuz kulaklık teknolojisine ayak uydurarak, yeni nesil bluetooth kulaklıklarda bu kabloyu kullanabilir.

Henüz Google tarafından sadece araştırma amacıyla geliştirilen ve piyasaya sürülmesi beklenmeyen “Dokunmatik Kulaklık Kablosu” ürünü, belki ilerleyen zamanlarda karşımıza da çıkabilir.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın