Connect with us


Dijital Haberler

Google Play Müzik, Eylül Ayından İtibaren Kapatılıyor

2011 yılından beri Android kullanıcıları için hizmet veren Google Play Müzik, YouTube Music’in çıkışıyla yolun sonuna geldi. Eylül ayından itibaren platformun fişi çekiliyor.

Zaman:

Tarih:

Google Play Müzik, Eylül Ayından İtibaren Kapatılıyor

Google‘ın kendi işletim sistemi olan Android‘in en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Google Play Müzik için yolun sonu göründü. 5 milyardan fazla cihazda bulunan ve cihazdaki yerel müzikleri oynatmak için kullanılan Google Play Müzik, YouTube Music‘in çıkışından sonra yolun sonuna gelmişti. Geçtiğimiz zamanlarda kapatılacağı açıklanan Play Müzik’in ne zaman kapatılacağı da belli oldu.

2011 yılında çıkış yapan ve tüm Android kullanıcılarının yerel müzik dosyalarını açmasına yarayan Google Play Müzik, toplamda 5 milyardan fazla cihazda yüklüydü. Pek çok cihazda hazır kurulu olarak gelen Play Müzik, yerini daha yeni ve şık tasarıma sahip olan YouTube Music’e bırakacak. Şuan için Google Play Store’da 100 milyonluk indirme sayısı bulunan YouTube Music, Play Müzik’in kapatılmasıyla birlikte cihazlarda varsayılan uygulama olabilir. Bu da cihazın milyarlarca yeni cihaza indirilmesi anlamına geliyor.

Eylül ayından itibaren Yeni Zelanda‘da ve Güney Afrika‘da kapatılacak olan Google Play Müzik, daha sonra diğer yerlerde de durdurulacak. Ekim ayına kadar dünya genelinde Google Play Müzik kapatılmış olacak. Diğer bir yandan uygulama içerisindeki satın alımlar ve abonelikler de kapatılacak. Platform içerisindeki kütüphanenizi, listelerinizi, müziklerinizi, kolaylıkla YouTube Music’e aktarabileceksiniz. Google, Play Müzik’teki verilerinizi YouTube Music’e aktarabilmeniz için hemen aşağıda bulunan videoyu hazırlamış. Dilerseniz hemen izleyerek işlemleri yapabilirsiniz.

Benzer içerik:  Google, Looker'ı 2.6 Milyar Dolara Satın Aldı

Google Play Müzik’in kapatılması ve milyonlarca kişinin bu uygulamadan YouTube Music’e taşınması, YouTube Music’i rakipleri karşısında bir adım daha öne taşıyacak. Spotify gibi uygulamalara karşı rakip olarak çıkış yapan YouTube Music, atılacak bu adımla birlikte oldukça iyi bir büyüme yaşayabilir. Diğer bir yandan YouTube Music, fiyatı sebebiyle diğer platformlardan bir adım daha önde olarak karşımıza çıkıyor.

YouTube Music, aylık müzik aboneliği için sizden yalnızca 13,99 TL istiyor. Bu sayede hem reklamsız müzik dinleyebiliyor, hem de YouTube Music’in özelliklerinden yararlanabiliyorsunuz. YouTube Music, arkaplanda müzik dinleme, reklamsız müzik dinleme, veya müzikleri indirerek çevrimdışı dinleme gibi özellikleri bizlere sunuyor.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir