Google Play Hizmetleri, 10 Milyar İndirmeyi Aşan İlk Uygulama Oldu

Android işletim sistemli cihazların uygulama mağazası Google Play'de ilk kez bir uygulama 10 milyarlık indirme sayısını aştı.
 Google Play Hizmetleri, 10 Milyar İndirmeyi Aşan İlk Uygulama Oldu

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi olan Android‘de kullanılan Google Play mağazasında ilk kez bir uygulama 10 milyarlık indirme sayısı barajını aştı. Daha önce Facebook, WhatsApp 5 milyarlık indirme sayısını aşarak rekor kırarken, bu sefer rekor Google’a geçti. Google’ın uygulama mağazası olarak tasarladığı “Google Play Hizmetleri“, 10 milyardan fazla cihaza kuruldu.

Bildiğiniz gibi dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi şuanda Android olarak karşımıza çıkıyor. Her ne kadar Apple‘ın iPhone cihazları oldukça fazla kullanılsa da, Android pek çok marka tarafından kullanılıyor ve pek çok cihaz için tercih ediliyor. Android’in birçok alanda tercih etmesi, bu işletim sistemini kendi alanında zirveye ulaştırmaya yetiyor.

Dünya genelinde üretilen birçok cihazda kullanılan Android işletim sistemlerinde bildiğiniz gibi Google Play Hizmetleri de yer alıyor. Bu uygulama yer almazsa Google Play Hizmetlerini kullanmamız mümkün değil. Yani üretilen cihazlarda otomatik olarak yüklenen bir uygulama diyebiliriz. Bu sebeple uygulamanın her cihazda yer aldığını varsayarsak, 10 milyar indirme oldukça normal denilebilir. Ayrıca bildiğiniz gibi artık Facebook ve WhatsApp gibi uygulamalar da Android işletim sistemlerinde varsayılan uygulama olarak gelebiliyor.

İlgili İçerik  Google: Özel Fotoğraf ve Videolarınızı Başkalarına Gönderdik

Facebook ve WhatsApp gibi uygulamaları büyük bir farkla geride bırakan Google Play Hizmetleri, üretilen yepyeni Android cihazlarda karşımıza çıkmaya devam ediyor. Büyük ihtimalle ilerleyen yıllarda yine ilk olarak Google Play Hizmetlerinin 50 milyar indirme sayısını aştığını göreceğiz.

Dilerseniz güncel teknoloji haberleri için Kitle‘yi takip edebilir, ücretsiz abone olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kripto Kraliçe'nin 15 Milyar Dolarlık Kripto Para Vurgunu başlıklı makalemizde Bitcoin, Kripto Kraliçe ve Kripto Para Vurgunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın