Connect with us


Dijital Haberler

Google, Orman Yangınlarını Uydudan Tespit Edecek

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google, orman yangınlarını uydudan anında tespit edebilecek bir sistem üzerinde çalışıyor.

Zaman:

Tarih:

Google, Orman Yangınlarını Uydudan Tespit Edecek

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google, son zamanların en büyük sorunlarından biri olan orman yangınları konusunda çok önemli bir adım atıyor. Uydu üzerinden anlık olarak orman yangınlarını takip edecek olan Google, bu yangınları anlık olarak dünya çapındaki tüm kullanıcılara sunacak. Yani yangınlar, gerçek zamanlı olarak Google’dan takip edilebilecek.

Bildiğiniz gibi Google, birçok konuda kullanıcıları uyarabilecek sistemler geliştiriyor ve bu sayede hem manevi, hem maddi kaybı minimuma indirmeye çalışıyor. Depremler konusunda pek çok kullanıcıyı bilgilendirebilecek bilgileri arama bölümünde otomatik sunan ve kullanıcılara anlık bildirimler gönderen Google, şimdi de orman yangınları konusunda kullanıcıları uyaracak.

Google Haritalar üzerinde çalışacak olan bu sistem, Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi’nin (NOAA) GOES uydu takımyıldızından gelen uydu verilerini analiz edecek ve Haritalar sistemine aktaracak. Kullanıcılar, haritalarda orman yangınlarını anlık olarak görebilecek ve takip edebilecek. Diğer bir yandan gerçek zamanlı olarak takip edilebilen orman yangınlarının ne kadar büyüdüğü veya nereye doğru yayıldığı da Google Haritalar üzerinden canlı canlı takip edilebilecek.

Benzer içerik:  Riot Games Mobil Oyunu Legends of Runeterra Yayınlandı
Google, Orman Yangınlarını Uydudan Tespit Edecek Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google, orman yangınlarını uydudan anında tespit edebilecek bir sistem üzerinde çalışıyor.

Bu sistem sayesinde Google’ın uyduları otomatik olarak Haritalar’a veri aktaracak ve tüm orman yangınları kısa süre içerisinde tespit edilecek. Yangınların büyüdüğü ve azaldığı da yine anlık olarak Google’ın haritalar sisteminden takip edilebilecek.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir