Connect with us


Dijital Haberler

Google, Mırıldanarak Şarkı Bulma Özelliğini Yayınladı

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, milyonlarca insanın merakla beklediği özelliklerden biri olan “mırıldanarak şarkı bulma” özelliğini yayınladı.

Zaman:

Tarih:

Google, Mırıldanarak Şarkı Bulma Özelliğini Yayınladı Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, milyonlarca insanın merakla beklediği özelliklerden biri olan "mırıldanarak şarkı bulma" özelliğini yayınladı.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google, arama motoru pazarında yakaladığı başarıyı kimseye bırakmıyor. Zirvedeki yerini oldukça sağlamlaştıran ve arama motoru pazarında en çok sevilen arama motoru olarak karşımıza çıkan Google, kullanıcıların istediği özellikleri platforma eklemeye devam ediyor. Google’ın yeni özelliği ise, mırıldanarak şarkı bulmak

Her aradığınızı bulmanızı sağlayan dev arama motoru Google, milyarlarca web sayfasını karşınıza çıkarabilse de bazı durumlarda yetersiz kalabiliyor. Örneğin bir şarkının ritmini biliyorsanız fakat şarkının sözlerini bilmiyorsanız, bunu Google üzerinde arama şansınız bulunmuyor. Anca şarkının sözlerini Google’da aratarak o şarkıya ulaşma şansınız bulunuyor.

İşte milyonlarca kişinin bu derdini çözmek için çözüm arayan Google, geliştirdiği sistem sayesinde insanların mırıldanarak diledikleri şarkıyı bulmalarını sağlayacak. İnsanlar, akıllarında ritimleri bulunsa da sözleri bulunmayan şarkıları mırıldanarak, veya ıslık çalarak Google üzerinde aratabilecek. Böylelikle dilediğiniz şarkının sözlerini bilmeden direkt olarak Google üzerinden ulaşma şansınız olacak. Arama motorunu daha da geliştirmek için hızla çalışan Google, “Hum to Search“, yani “Mırıldanarak Arama” özelliğini duyurdu.

Benzer içerik:  ABD, Google'a Karşı Yeni Bir "Antitröst Savaşı" Başlatıyor
Google, Mırıldanarak Şarkı Bulma Özelliğini Yayınladı Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, milyonlarca insanın merakla beklediği özelliklerden biri olan "mırıldanarak şarkı bulma" özelliğini yayınladı.

Google’ın gelişmiş yapay zekası sayesinde mırıldandığınız şarkıyı kolaylıkla bulabileceği söylenen mırıldanarak arama özelliği, şuanda 20 ülkede yayınlandı. Bu özellik, Google’ın klasik mobil arama uygulaması üzerinden “what is this song” aramasını yaptığınızda çalışıyor. Özellik şuanda ülkemizde çalışmasa da, 20 ülkede yayınlandı bile.

İlerleyen zamanlarda ülkemize geleceği düşünülen bu özellik ile birlikte mobil Google’da, “bu şarkı nedir” araması yaptığımızda mırıldanarak şarkı arayabileceğiz. Bununla birlikte ıslık çalarak da yine Google’dan şarkı aramak mümkün oldu.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir