Google Maps Komutlarına Uyan Adam Nehire Düştü

 Google Maps Komutlarına Uyan Adam Nehire Düştü

Geçtiğimiz günlerde ABD‘nin Mississippi Eyaletinde gece saat 3’de Google Maps‘ın komutlarına uyarak yaya olarak yolculuk yapan bir adam nehire uçtu. Uzmanlar, nehir donmamış olsaydı can kaybı yaşanabileceğini açıkladı.


İlginizi Çekebilir: Google 50 Trilyon Piksellik Beyin Haritası Yayınladı

Geçtiğimiz günlerde gece saat 3’de Google Maps aracılığı ile yaya olarak bir adam, iddiaya göre Google Maps’in komutlarına uyarken nehire uçtuğunu açıkladı. Mississippi nehrinin donmuş olması da düşen adamın hayatını kurtardı. Donmuş nehirde tutunmayı başaran adam hemen telefonundan 911’i aradı ve yardım istedi.

Gelen ihbar üzerine gece saat 3’te harekete geçen itfaiye ekibi donmuş nehire düşen adamı buldu ve kurtardı. Gece saat 3’de oteline dönmeye çalıştığını söyleyen adam, Google Haritaların kendisine “Mississippi nehrini geçmen gerekiyor” dediğini belirtti. Nehire uçan adam tamamen Google’ı suçlu bulsa da araştırmalar adamın sorumlu olduğunu gösteriyor.

Araştırmalara göre Google Haritaların şuanda donmuş nehirleri ayırabilecek bir özelliğinin bulunmadığı, ve adamı nehire değil köprüye yönlendirmiş olduğu görünüyor.

İlgili İçerik  Bir Anne ve Hayatını Kaybeden Kızı, Yıllar Sonra Sanal Gerçeklikte Buluştu
Mississippi Nehri Google Maps

Şans eseri nehrin donmuş olmasından dolayı kurtulan adam eğer nehir donmasaydı hayatını kaybedebilirdi. Çünkü açıklamalara göre nehre uçan adam, nehrin akıntısıyla hem tutunacak yer bulamaz hem de acil yardım ekiplerini arayamazdı.

Olayın ardından akıllara Google Maps hakkında ilginç sorular gelse de bu durumda Google’ın hatalı olmadığını görüyoruz. Açıklamaya göre Google Maps, oteline ulaşmaya çalışan adamı Mississippi nehrinin üstünde bulunan “Taş Kemer Köprüsü”ne yönlendirdi. Fakat Google Maps’in komutunu çok yanlış anlayan adam nehirde yürümeye çalıştı. Daha sonra buz tutan nehrin kırılması ile birlikte suya düşen adam şans eseri tutundu ve ilk yardım ekibini aradı.


Google Maps her ne kadar fazlasıyla işe yarayan bir uygulama olsa da, düzgün kullanılmadığında ne gibi sonuçlarla karşılaşabileceğimizi hep birlikte görmüş olduk 🙂

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın