Connect with us


Dünya'dan Haberler

Google, Katlanabilir Akıllı Telefon “Pasaport” Üzerinde Çalışıyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google, ortaya çıkan haberlere göre çok yakında katlanabilir akıllı telefon pazarına giriş yapabilir.

Zaman:

Tarih:

Google, Katlanabilir Telefon "Pasaport" Üzerinde Çalışıyor

Son zamanlarda teknolojik ürünlerin gelişmesi ve çeşitliliğin artması, tüketicileri farklı ürünleri satın almaya itti. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artan ürün çeşitliliğiyle karşımıza pek çok yeni ürün çıktı. Bu ürünlerden biri de katlanabilir akıllı telefon modelleriydi. Henüz yeni yeni piyasaya çıkan ve daha tanınma aşamasında olan katlanabilir akıllı telefon piyasası, çok kısa süre de olsa büyük bir gelişme kaydetti.

Samsung, Huawei gibi dev teknoloji şirketleri bu alanda dev yatırımlar yaptı ve birçok katlanabilir akıllı telefon modelini piyasaya sürdü. Huawei’nin Mate XS modeli bu konuda fark yaratırken, Samsung da Galaxy Z Flip ile dikkat çekmişti. Şimdi ise ortaya çıkan haberlere göre katlanabilir akıllı telefon pazarına dev teknoloji şirketi Google‘ın da gireceği söyleniyor.

Google hakkındaki tüm yenilikleri ve dikkat çekici haberleri aktaran 9to5Google‘ın yeni yayınladığı rapora göre Google’ın bazı ürünleri ortaya çıktı. Bu ürünlerden 2 tanesi muhtemelen Pixel 6 olurken, bir diğeri de yeni katlanabilir akıllı telefon modeliydi. 9to5Google tarafından yayınlanan raporda Google’ın yeni akıllı telefon modeli üzerinde çalıştığı, bu modelin isminin “Google Pasaport” olduğu belirtildi.

Google, Katlanabilir Akıllı Telefon "Pasaport" Üzerinde Çalışıyor Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google, ortaya çıkan haberlere göre çok yakında katlanabilir akıllı telefon pazarına giriş yapabilir.
Katlanabilir Telefon – Google Pasaport (Temsili Görsel)

Yayınlanan raporda Google’ın katlanabilir akıllı telefon modeli Pasaport’u 2021 yılının son aylarında piyasaya süreceği söylenirken, yeni model hakkında daha fazla detaya yer verilmedi. Henüz hakkında çok az bilgi bulunan Google Pasaport, ilerleyen dönemlerde yavaş yavaş karşımıza çıkabilir. Diğer bir yandan daha önce ortaya çıkan haberlerde 2019 yılında Google’ın bir katlanabilir akıllı telefon prototipi üzerinde çalıştığı belirtilmişti.

Benzer içerik:  Ubisoft, Apple ve Google'a Dava Açtı

Google’ın akıllı telefon markası Pixel’in başındaki isim olan Mario Queiroz ise bu iddiaları doğrulamıştı. Fakat telefonun prototipini geliştirseler de modelin çıkışının çok uzun sürebileceği belirtilmişti. Tüm bu haberlere baktığımızda Google’ın Pasaport ismindeki bu cihazı 2021 yılı içerisinde çıkarması olası görünüyor.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir