Google Hesabı Nasıl Silinir?

Google hesabı kalıcı olarak nasıl silinir detaylı olarak bu makalemizden öğrenebilirsiniz. Ayrıca Google hesap silme linki de bu sayfada yer alıyor.
 Google Hesabı Nasıl Silinir?

Dünyanın en çok kullanılan dijital servislerinden biri olan Google‘da kolaylıkla hesap açabildiğiniz gibi, açtığınız bu hesapları yine kolaylıkla silebiliyorsunuz. Google hesabı kalıcı olarak silme işlemi, bir çok dijital servise göre çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılabiliyor.

Bu makalemiz ile birlikte Google hesabınızı, Google’a hesabınıza bağlı olan YouTube, Google Drive, Gmail gibi tüm hesapları ve içerisindeki verileri tamamıyla silmeyi öğrenebileceksiniz. Google’ın desteklediği bir çok uygulama verileri, tek bir bağlantı üzerinden kolaylıkla silinebiliyor. Bu makalemizdeki bilgiler ile hem telefondan hem de bilgisayardan Google hesap silme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Fakat öncesinde bilmeniz gereken bazı şeyler var. Google hesabınızı tamamen silerseniz, YouTube, Google Drive, Gmail, Android gibi hizmetlerdeki tüm verileriniz de silinecektir. Hesaplarınızda kaybetmemeniz gereken önemli veriler varsa bu işlemleri kesinlikle uygulamamanız gerekir. Zaten Google, hesabınızı sildiğinizde hangi verilerinizin silineceğini, hangi hizmetleri kullandığınızı hesabınızı silmeden önceki son adımda size detaylı olarak gösterecektir.

Dilerseniz hemen aşağıdan liste olarak hazırladığımız Google hesap silme işlemlerine göz atabilir, Google hesap silme bağlantısına da ulaşabilirsiniz.

İlgili İçerik  Facebook Hesabı Silme ve Dondurma Nasıl Yapılır

Google Hesabı Kalıcı Olarak Silme

Google Hesabı Kalıcı Olarak Silme
  • Öncelikle bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan tarayıcınızı açın.
  • Google.com‘a gidin ve sağ üstten sileceğiniz hesabı seçin, yoksa giriş yapın.
  • Daha sonra buraya tıklayarak hesap silme bağlantısına gidin.
  • Sol taraftaki menüden “Veri ve Kişiselleştirme” tıklayın.
  • Sayfayı aşağıya kaydırın ve “Bir Hizmeti veya Hesabı Silin” seçeneğine tıklayın.
  • Google Hesabı Silme” seçeneğine tıklayın.
  • Tekrar sileceğiniz hesabı seçin ve şifrenizi girin.
  • Hala silmeye kararlıysanız kutucukları onaylayın ve “Hesabı Sil” tuşuna tıklayın.

Burada dikkatli olmanız gereken nokta, Hesabı Sil tuşuna tıklamadan önce tüm bilgilendirici metni okumanız gerekmektedir. İşte Google Hesap Silme İşlemi bu kadar basit.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın