Connect with us


Dijital Haberler

Google, Evden Çalışmayı 1 Yıl Boyunca Daha Devam Ettirecek

Dünyanın en büyük arama motoru şirketi Google, covid-19 salgını sürecinde başlattığı evden çalışma sürecini 1 yıl boyunca daha sürdürmeye karar verdi.

Zaman:

Tarih:

Google, Evden Çalışmayı 1 Yıl Boyunca Daha Devam Ettirecek

Geçtiğimiz yılın son aylarında Çin‘in Wuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünyaya yayılan covid-19 salgını, birçok şirketi de kötü yönde etkiledi ve şartları değiştirdi. Bazı şirketler kötü etkilenirken, birçok şirket de bu dönemde devasa değerler kazandı. Google, bu dönemin ilk aylarında büyük değer kaybetse de, daha sonrasında oldukça iyi bir büyüme yaşadı ve eski halini bile geride bıraktı.

Bu dönemde çalışanlarını korumak isteyen Google, oldukça iyi adımlar atarak bazı gereklilikler getirdi. Bunlardan biri de birçok kişinin evden çalışmasıydı. Google, covid-19 salgınının ilk başlarından beri birçok önlemin arasında evden çalışma şartını da getirdi. Ofise gitmesi gerekmeyen personeller, bu şart gerekçesiyle evden çalışmalara başladı. Uzun zamandır devam eden evden çalışma şartı, Google tarafından ileri bir tarihe ertelendi.

Açıklamalara göre Google, personellerinin en az 2021 yılının Temmuz ayına kadar ofise gitmesini istemiyor. Yani Google çalışanları, eğer ofise gitmeyi gerektiren bir işi yoksa 1 yıl boyunca daha evden çalışmaya devam edecek. 150 bin’e yakın çalışanı bulunan Google, gidişata ve hisse değerlerine bakılırsa evden çalışma kararından bir zarar görmedi. Aksine şirketin hisse değeri oldukça iyi bir seviyeye çıkmışken, evden çalışma tarihi de uzatılıyor.

Google, Evden Çalışmayı 1 Yıl Boyunca Daha Devam Ettirecek

Diğer bir yandan Google’ın çalışanlarına ofise gelmeyi yasaklaması, şirket için bir değişiklik yaratmıyor. Çünkü evden çalışanlar, hali hazırda ofise gitmesi zorunlu olmayan kişiler. İşin teknik tarafıyla, sunucu bakımlarıyla vb. ilgilenen personeller ofise gitmeye devam edecek.

Ayrıca evden çalışma kararının uzatılmasının sebebi de ABD’de son günlerde covid-19 salgınının oldukça artması. ABD’de toplam 4 milyon 330 bin’i aşkın kişiye bulaşan corona virüsü, 150 bin kişinin ölümüne sebep oldu.

Dilerseniz güncel teknoloji haberleri için “kitle.net” web sitemizi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsor

Güncel