Google, Corona Virüsü Sebebiyle Çindeki Ofislerini Kapatıyor

 Google, Corona Virüsü Sebebiyle Çindeki Ofislerini Kapatıyor

Google yöneticileri, Çin‘in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona (2019-nCoV) virüsü sebebiyle Çin’deki tüm ofislerini geçici olarak kapatma kararı aldığını açıkladı. Ayrıca Google, Çin’in yanı sıra virüs tehlikesini en çok taşıyan Hong Kong ve Tayvan‘daki ofislerini de kapattı.


İlginizi Çekebilir: Apple, Corona Virüsü Nedeniyle Çin Mağazalarını Kapatıyor

Son zamanlarda Corona virüsünün bir çok kişiye yayılması ve yüksek düzeyde risk taşıması sebebiyle bir çok ABD’li şirket Çin’deki mağaza ve ofislerini kapatma kararı alıyor. Geçtiğimiz günlerde Çin’deki bir mağazasını geçici kapattığını bildiren Apple, diğer mağazalarda da çalışma saatlerini azalttığını belirtmişti. Ayrıca Apple’dan başka Facebook ve LG gibi teknoloji devi şirketler de Çin’deki ofislerini geçici olarak kapatmıştı. Şimdi ise Google yetkilileri Çin’deki tüm ofislerini geçici olarak kapatacaklarını açıkladı.

Corona (2019-nCoV) virüsü salgını nedeniyle Çin içerisinde bulunan tüm ofislerini kapatacaklarını açıklayan Google yetkilileri, virüsün tehlike saçtığı Hong Kong ve Tayvan’da da ofislerini kapatacaklarını açıkladı. İlerleyen zamanlarda Google, Apple, Facebook şirketlerinin yaptığı gibi bir çok ABD merkezli şirket Çin’deki faaliyetlerini geçici olarak durdurabilir…

Corona Virüsü Güncel Durum (30.01.2020)

  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 7.783
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 170
  3. Bulaştığı Ülkeler: ÇinHong KongTaylandMakaoAvustralyaABDTayvanJaponyaMalezyaSingapurGüney KoreFransaVietnamKamboçyaKanadaNepalSri LankaAlmanyaFildişi Sahili, Finlandiya, Birleşik Arap Emirlikleri
  4. Haftalık Değişim: 639-7.783 (7.144 Haftalık Artış)
  5. Kurtarılan Kişi Sayısı: 133
İlgili İçerik  Türkiye'nin Tamamıyla Yerli İlk İş Makinesi Tanıtıldı

Corona (2019-nCoV) Virüsü Nedir?

Corona (2019-nCoV) salgını, 2002 yılında Çin‘in Pekin kentinde ortaya çıkan SARS salgını ile %80 oranda benzerlik taşımaktadır. SARS virüsü salgını 2002-2003 yıllarında dünya çapında 800’den fazla kişinin ölümüne neden olmuştu. Corona (2019-nCoV) virüsünün ilk çıktığı şehir ise Çin’in Wuhan kentidir ve Wuhan şehrinin giriş çıkışları olayın ortaya çıkmasından sonra kapatılmıştır. Corona Virüsü, anlık olarak Çin’de 7.678 kişiye bulaştığı söyleniyor. Dünya’da ise 7.144 kişi virüse yakalandı. Virüs, Tayland’da da 14 kişiye bulaştı. Ayrıca şuana kadar 170’den fazla kişinin hayatını kaybettiği biliniyor. Japonya, ABD, Tayland gibi ülkelerde görülen salgın, bir çok ülkeye yayılmaya da devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan Unutulmaz Filmlerin Unutulmaz Sahneleri başlıklı makalemizde En Güzel Film Sahneleri, En İyi Film Sahneleri ve Film Sahneleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın