Connect with us


Dijital Haberler

Google Chrome Güncelleniyor: Daha Hızlı Olacak ve Daha Az Kaynak Harcayacak

Dünyanın en çok kullanılan tarayıcısı olan Google Chrome, yeni güncelleme ile birlikte artık daha hızlı olacak ve daha az kaynak kullanacak.

Zaman:

Tarih:

Google Chrome Güncelleniyor: Artık Daha Hızlı Olacak

Dünyanın en çok kullanılan tarayıcısı olan ve neredeyse tüm platformların popüler tarayıcısı olan Chrome, yepyeni bir güncelleme ile karşımıza çıkıyor. Chrome 85 sürümü olarak karşımıza çıkan yeni güncellemeyle birlikte kullanıcıların en çok bahsettiği sorun olan aşırı kaynak kullanımı ortadan kalkabilir. Ayrıca Google Chrome, eskisinden daha hızlı bir şekilde çalışabilir.

Bildiğiniz gibi oldukça hızlı olması sebebiyle Google Chrome internet tarayıcısı dünyanın en çok kullanılan tarayıcısı olarak karşımıza çıkıyor. Tarayıcı pazarında çok büyük bir paya sahip olan Chrome, ne kadar hızlı olsa da kullanıcılar tarafından çok kaynak kullanması sebebiyle şikayetler geliyordu. Chrome’un hızlı olmasının en büyük sebeplerinden biri de tabii ki bu çok kaynak kullanımıydı.

Fakat Chrome 85 sürümüyle birlikte artık bu kaynak tüketimi daha da az oranlara inecek. Kullanıcılardan bu konuda gelen şikayetler üzerine kaynak tüketimine yoğunlaşan Google, Chrome tarayıcısında oldukça iyi bir değişime imza attı. Eski Chrome tüm sekmeler için bilgisayardan bir kaynak ayırırken, yeni güncellemeyle birlikte artık tüm sekmelere ayrı bir kaynak ayrılmayacak.

Benzer içerik:  Total War Saga: TROY, 24 Saatte İndirme Rekoru Kırdı
Google Chrome Güncelleniyor: Daha Hızlı Olacak ve Daha Az Kaynak Harcayacak Dünyanın en çok kullanılan tarayıcısı olan Google Chrome, yeni güncelleme ile birlikte artık daha hızlı olacak ve daha az kaynak kullanacak.

Google Chrome, açık olan sekme dışında diğer sekmeler için kaynak ayırmayacak ve bu sayede kaynak tüketimi en aza indirilmiş olacak. Diğer bir yandan normalde diğer sekmeler için ayrılan kaynaklar, açık olan sekme için ayrılacak. Yani tüm kaynak sadece açık olan sekmeye ayrılacak ve artık Chrome daha hızlı çalışacak. Hem daha az kaynak kullanacak olan, hem de daha hızlı çalışacak olan Chrome tarayıcısı, kullanıcıların oldukça ilgisini çekmiş durumda.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir