Connect with us


Teknoloji Haberleri

Google Chrome, Yeni Güncellemeyle “Daha Sonra Oku” Özelliği Alacak

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı olan Google Chrome, yeni güncelleme ile içerik kaydetme ve daha sonra okuma özelliği getirecek.

Zaman:

Tarih:

Google Chrome, Güncellemeyle "Sonra Oku" Özelliği Alacak

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı olan Google Chrome, tarayıcı pazarında pastadaki en büyük payı alan tarayıcı olarak karşımıza çıkıyor. Çok büyük bir kullanıcı kitlesi bulunan ve günümüzde en çok tercih edilen Chrome, her geçen gün kullanıcıların istediği yeni özelliklere kavuşmaya devam ediyor. Chrome tarayıcısı kullanıcıları tarafından uzun bir süredir beklenen “Daha Sonra Oku” özelliği çok yakında geliyor.

İlginizi çekebilir: En Güvenli İnternet Tarayıcıları

Chrome kullanıcılarının diledikleri sayfaları kaydetmesini ve daha sonra okumasını sağlayacak bu özellik, aslında çok uzun bir süredir bekleniyor ve başka tarayıcılarda kullanılıyordu. İçeriklerin unutulmaması ve bir kitaplık oluşturulması amacıyla kullanılan daha sonra oku özelliği, ortaya çıkan haberlere göre artık Google Chrome’a geliyor. Bu özellik için testlere başlayan Google, Chrome tarayıcısına test sürümüyle daha sonra oku özelliğini ekledi.

Bu özellik sayesinde Chrome tarayıcısı üzerinde dilediğiniz web sayfalarını daha sonra oku bölümüne ekleyebilecek, böylelikle okumak istediğiniz içerikleri unutmadan daha sonra ziyaret edebileceksiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey, normalde favori eklemek için kullandığınız butona tıklamak ve “Daha sonra oku” tuşuna tıklamak olacak. Bunun ardından Google Chrome üzerinde bulunan daha sonra oku bölümünde, kaydettiğiniz içerikler listelenecek.

Benzer içerik:  Müzik Platformları, George Floyd İçin 9 Dakika Susturuldu
Google Chrome, Yeni Güncellemeyle "Daha Sonra Oku" Özelliği Alacak Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı olan Google Chrome, yeni güncelleme ile içerik kaydetme ve daha sonra okuma özelliği getirecek.

Yeni özellik, hemen yukarıda gördüğünüz oldukça basit bir şekilde işliyor. Test sürümünde yukarıdaki gibi görüntülenen daha sonra oku özelliği, ilerleyen zamanlarda testlerin başarıyla tamamlanmasının ardından yavaş yavaş tüm kullanıcılara dağıtılacak. Daha önce Microsoft Edge web tarayıcısında da yayınlanan bu özellik, Edge üzerinde koleksiyonlar olarak adlandırılıyor.

Dilediğiniz sayfaları, haberleri, videoları veya daha sonra göz atmak istediğiniz herhangi bir web sayfasını, tek tıkla daha sonra okuma listesine kaydedebiliyorsunuz. Bu özelliğin, YouTube’daki “daha sonra izle” özelliğine benzediğini belirtelim. Chrome’un bu özelliğe sahip olması, “Daha sonra okuma” özelliğine sahip olmayan web siteleri için de oldukça faydalı olacak.

Google Chrome, Yeni Güncellemeyle "Daha Sonra Oku" Özelliği Alacak Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı olan Google Chrome, yeni güncelleme ile içerik kaydetme ve daha sonra okuma özelliği getirecek.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir