Google, Apple Card’a Rakip Oluyor (Google Card)

 Google, Apple Card’a Rakip Oluyor (Google Card)

Dünyanın en büyük şirketlerinden olan Alphabet‘in alt kuruluşu Google, Apple Card‘a rakip olacak bir Ödeme Kartı tasarlıyor.


İlginizi Çekebilir: Huawei Card Tanıtıldı

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan ve piyasa değeri 1 trilyon doları aşan Alphabet’in alt kuruluşu Google, Apple’ın çok ilgi gören “Apple Card”ına rakip olabilir. Geçtiğimiz zamanlarda yeni ödeme kartı “Huawei Card”ı tanıtan teknoloji devi Huawei şirketinden sonra Google’da bu kondua önemli bir adım atabilir.

Ortaya çıkan yeni haberlere göre Google, bir mobil uygulama üzerinden kontrol edilebilen ve heryerde kullanılabilen fiziksel bir ödeme kartı geliştiriyor. Yeni Google Kartın, Apple Card’a benzer olarak hem sanal platformlarda mobil ödemenin kolaylıkla yapılabileceği, hem de fiziksel olarak kolaylıkla kullanılabilen bir ödeme kartı olacağı söyleniyor.

Google, Apple Card'a Rakip Oluyor (Google Card)

ABD merkezli bir banka grubu olan Citi ve Stanford Federal Credit Union ile anlaşmalı olarak piyasaya sürüleceği söylenen Google Card, üzerinde herhangi bir kart bilgisi bulundurmayacak. Google Pay uygulaması içerisinde ortaya çıkan yeni tip ödeme kartı, büyük ihtimal önümüzdeki zamanlarda Google tarafından resmi olarak tanıtılacak.

İlgili İçerik  Google, Yanlışlıkla Müşterisine 10 Telefon Yolladı

TechCrunch’ın haberine göre Google, yeni ödeme kartını Google Pay üzerinden kullanıma sunacak. Karta para yüklemek isteyen kullanıcılar diledikleri zaman Google Pay üzerinden para yükleyebilecek. Kullanıcıların Google Pay uygulamaları pin veya parmak izi sistemiyle desteklendiği için sanal kart güvenliği de sağlanacak. Ayrıca fiziksel kart, her yerde geçerli olacak. Şimdilik çeşitli haber kaynaklarında yeni tip ödeme kartının VISA destekli olacağı belirtilirken, resmi bir açıklama bulunmuyor. Yani büyük ihtimal VISA destekli olarak piyasaya sürüleceği söylenen Google Card, MasterCard ile de karşımıza çıkabilir.

Bir önceki yazımız olan Oppo A92S Tanıtıldı - Fiyatı ve Özellikleri başlıklı makalemizde OPPO, Oppo A92 Özellikleri ve Oppo A92S hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın