Connect with us


Dünya'dan Haberler

Google’ın 2 Gbps İnterneti İçin Fiyat ve Tarih Açıklandı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google’ın 2 Gbps hızındaki fiber interneti için tarih ve fiyat bilgisi resmi olarak açıklandı.

Zaman:

Tarih:

Google'ın 2 Gbps İnterneti İçin Fiyat ve Tarih Açıklandı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan ve arama motoru pazarında açık ara farkla piyasa lideri olan Google, son zamanlarda fiber internet alanında oldukça iyi çalışmalar sürdürüyor. Google Fiber adı altında uzun bir zamandır proje yürüten Google, sonunda bu projenin bitimine yaklaştı. 2 Gbit/s hızında interneti herkese sunmak için çalışmalarına hızla devam eden Google, ilerleyen aylarda testlere başlayacak.

Bugüne kadar herkesin kullanabileceği en hızlı internetlerden biri üzerinde çalışan Google, 2020 yılının son aylarında, yani önümüzdeki aylarda 2 Gbit hızındaki internetinin testlerini başlatacak ve bazı kullanıcılar ile bu internet testlerden geçecek. Birçok alanda oldukça iyi işlere imza atan arama motoru devi Google, testlerin başarılı olması durumunda 2 Gbps hızındaki bu interneti herkesin kullanımına sunmaya başlayacak.

Yapılan resmi açıklamalara göre Google’ın fazlasıyla yüksek hızlarda olan Google Fiber internet projesi, 2020 Ekim ayından itibaren ABD/Nashville ve Huntsville bölgelerinde testlere başlayacak. Bir süre testler bu illerde devam edecek ve tüm denemeler gerçekleştirilecek. Tüm testler 2020 yılının sonuna kadar devam edecek ve bu testlerde başarılı olunması durumunda Nashville ve Huntsville şehirlerinde yaşayan herkes, Google’ın 2 Gbps hızındaki bu internetini kullanmaya başlayabilecek.

Benzer içerik:  Elon Musk: F-35'lerin İHA Karşısında Hiç Şansı Yok

2021 Yılında Kullanıma Açılacak

Google'ın 2 Gbps İnterneti İçin Fiyat ve Tarih Açıklandı Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google'ın 2 Gbps hızındaki fiber interneti için tarih ve fiyat bilgisi resmi olarak açıklandı.

Evet, yukarıda da söylediğimiz gibi bu proje ABD’nin 2 şehrinde test edilecek ve testlerin başarılı olması durumunda bu 2 şehirde yaşayan herkes 2 Gbps hızındaki Google Fiber internete sahip olabilecek. Yani Google’ın oldukça yüksek hızlardaki yeni internet hizmeti, şimdilik yalnızca ABD’nin 2 ilinde herkes tarafından kullanılabilir hale gelecek. Bu proje kapsamında 2 Gbps internete sahip olmayan kişiler ise aylık olarak 100 dolar ödeyecek.

Diğer bir yandan Google, Fiber internet hizmeti alan kişilere Wi-Fi 6 modemini de hediye edecek. Bu sayede kişiler, %30 oranında daha hızlı WiFi internet kullanabilecek. Bu internet projesinin hızıyla ilgili diğer detaylara baktığımızdaysa 2 Gbps indirme hızı, 1 Gbps yükleme hızı olarak karşımıza çıkıyor. Henüz kişisel kullanıcıların 1 Gbps indirme hızına ulaşamamışken yükleme hızına ulaşacak olması da fazlasıyla dikkat çekiyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir