Gmail ile Google Meet Entegre Ediliyor

 Gmail ile Google Meet Entegre Ediliyor

Google, Dünyanın en çok kullanılan e-posta servisi Gmail‘e, Google Meet görüşmesi başlatabileceğiniz bir buton ekledi. Bundan sonra direkt olarak Gmail‘den Google Meet bağlantısı kurulabilecek.


İlginizi Çekebilir: Zoom’a Yeni Dev Rakip: Google Meet

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google, kendi E-Posta servisi Gmail’e konferans tuşu ekledi. Dileyen kişiler Gmail’deki E-Posta içerisinden tek bir tuş ile Google Meet konferans görüşmesine geçebilecek.

Teknolojide dünya devi olan Google, geçtiğimiz zamanlarda ücretsiz hale getirdiği ve görüşmelerini 100 kişi ile sınırlandırdığı Google Meet uygulamasını büyütmeye devam ediyor. Corona virüsü sebebiyle evlerinde kalan insanlar ve öğrenciler en çok Zoom uygulamasını tercih ederken, son zamanlarda kullanımı azalıyor. Zoom uygulamasının güvenlik zaafiyetleri, uygulamanın popülerliğini oldukça düşürüyor.

Bugün Zoom’un kullanıcı verilerini yanlışlıkla Çin sunucularına aktardığı ortaya çıkmış, ve Çin ile iş birliği yapmak ile suçlanmıştı. Bu sebeple bu tür suçlamalar karşısında bir çok kullanıcı uygulamaya karşı güvenini kaybetti.

İlgili İçerik  Zoom'un Çin ile İrtibat Halinde Olduğu İddia Edildi
Google Meet Gmail

Google Meet ise, Zoom’un güvenlik zaaafiyetleri sayesinde daha çok ön plana çıkmayı başarıyor. Geçtiğimiz zamanlarda günde 3 milyon yeni kullanıcı çektiği açıklanan Google Meet, bu alanda zirveye geçebilmek amacıyla bir çok adım atıyor. İlk adım olarak Google Meet’i ücretsiz hale getiren Google, daha sonra kişi sınırını 100 kişi olarak ayarlamıştı. Tüm bunların yanında Google, güvenlik ve gizlilik konusunda Zoom’dan daha iyi bir planda kalıyor.

Google’ın bünyesine bulunan dünyanın en çok kullanılan e-posta servisi Gmail, Google Meet’i zirveye taşımakta önemli bir rol oynayacak gibi görünüyor.

Bir önceki yazımız olan Zoom'un Çin ile İrtibat Halinde Olduğu İddia Edildi başlıklı makalemizde Çin, Güvenlik Açığı ve Konferans hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın