Giyilebilir Teknoloji MOOV ile Hayatınızı Değiştirin!

 Giyilebilir Teknoloji MOOV ile Hayatınızı Değiştirin!

Giyilebilir teknolojiler gün geçtikçe gelişmekte ve her alanda yeni yeni giyilebilir teknoloji ürünleri hayatımıza girmeye başladı. Yeni bir giyilebilir teknoloji ürünü olan Moov, spor yaparken yapılan hareketlerin tamamının verilerini kaydederek spor sonrası bu verilere göre verimli spor yapıp yapmadığınızı size söylüyor ve yaptığınız sporun verimli olabilmesi için size önerilerde bulunuyor.

Giyilebilir Teknoloji MOOV ile Hayatınızı Değiştirin!
Giyilebilir Teknoloji MOOV ile Hayatınızı Değiştirin!

Moov, bir nevi spor antrenörü veya spor koçu olarak karşımıza çıkıyor. Spor esnasında ve spor sonrasında size verdiği uyarılar ve öneriler ile sporunuzun daha sağlıklı olmasını sağlıyor. Şimdilik 5 ana sor dalında geliştirilen Moov; Bisiklete binme

 Spor esnasında yaptığınız vuruşların adedini, vuruş esnasında oluşan kuvvet miktarını boks eldiveninin üzerinde yer alan Moov ile ölçebiliyor, ayakkabınıza yerleştirdiğinizde kaç pedal çevirdiğinizi ve her seferinde pedala ne kadarlık bir kuvvetle bastığınızı, yüzerken kaç kulaç attığınızı, her kulacınızda ne kadar mesafe kat ettiğinizin verilerini kaydedip size sunuyor. Spor yaptıktan sonra bu verilere bakarak istediğiniz gibi sağlıklı bir spor yapıp yapmadığınıza ve antrenmanınızın verimli olup olmadığına karar verebiliyorsunuz.

Giyilebilir Teknoloji MOOV ile Hayatınızı Değiştirin!
Giyilebilir Teknoloji MOOV ile Hayatınızı Değiştirin!

Giyilebilir teknoloji Moov ile, bütün performansınızı, formunuzun grafiğini takip edebiliyorsunuz. Moov, suya dayanıklı olması, üç boyutlu 3 D hareket sensörü ile size spor sonrası veya spor esnasında sizin isteğinize göre size uyarılarda bulunuyor ve eksiklerinizi söylerken sakatlanmanızı önleyecek uyarılar ile sakatlanmanızı önlüyor. Moov, küçük bir giyilebilir ürün olduğundan vücudun istenilen her hangi bir bölgesine monte edilebiliyor.İçerisinde yüklü olan özel yazılımı sayesinde farklı bir algoritmaya sahip olan Moov, 3 D hareket sensörleri sistemi ile bütün hareketlerinizi algılıyor ve hareketleriniz ile ilgili olarak sizi yönlendirebiliyor.

İlgili İçerik  TikTok Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Günümüzde özellikle futbol endüstrisinde küçük moowların kullanılması ile futbol maçı boyunca futbolcuların bütün hareketlerini kaydederek ne kadar mesafe kat ettiklerini, futbol topuna ne kadarlık bir kuvvetle vurduklarını, sahanın hangi bölümünde ne kadarlık bir enerji harcayarak geçtikleri gibi verileri kaydeden ve cep telefonu uygulaması sayesinde kullanıcısına veren Moov günümüzde de aktif olarak kullanılmaktadır. Yüzme ve boks antrenmanlarında da aktif olarak kullanılan moov, bu sayede sporcuların antrenmanlarda kendilerini daha fazla geliştirmelerini sağlıyor. Moov, boyutları nedeniyle atletizm spor dallarında şimdilik kullanılmasa da yakın zamanda küçültülmüş boyutu ile atletizm sporlarının bir çoğunda kullanılabilecek duruma gelecektir. Bu şekilde yapılan sporun bütün verileri kaydedilecek ve kişi kendi verilerini inceleyip daha verimli spor yapma imkanına sahip olabilecek.

Moow şimdilik 5 spor dalı için geliştirilmiş olsa da diğer spor dalları içinde yakın zamanda yeni yalımlara sahip bir şekilde kullanıcılara sunulacak. Şimdiki satış fiyatı 79 dolar olarak belirlenen Moov, yeni yazılımlı hali ile 109 dolara satışa sunulacak. Ayakkabı markaları ile yapılan anlaşmalar sonucunda ayakkabı içinde kendisine yer bulacak olan Moow yakında hayatımıza daha çok girecek.

Bir önceki yazımız olan Google'ın Yeni Eğitim Uygulaması: Google Socratic! başlıklı makalemizde Google Eğitim Uygulaması, Google Socratic ve Google Socratik Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın