Connect with us


Mobil Haberler

Getir, Eksik Bahşiş Skandalı Hakkında Açıklama Yaptı

Son zamanların yükselen girişimi yerli uygulama Getir, hakkında yayılan “bahşişleri eksik yatırıyor” iddialarında sonra konu hakkında açıklama yayınladı.

Zaman:

Tarih:

Getir, Eksik Bahşiş Skandalı Hakkında Açıklama Yaptı

Türkiye’nin en büyük yerli girişimlerinden biri olan Getir, özellikle covid-19 süresince milyonlarca kişinin ilgi odağı haline geldi. Dışarıya çıkmak istemeyen kişilere market ürünlerini 10 dakika gibi kısa bir sürede ulaştırmayı hedefleyen Getir, özellikle İstanbul’da büyük bir popülerliğe ulaştı. Fakat son günlerde sosyal medyada yayılan bahşiş vermeme iddiaları, Getir’i oldukça zor durumda bırakacak gibi görünüyor.

Son günlerde bahşişlerin azaldığını düşünen Getir kuryeleri, bu durumun sebebini anlayabilmek adına denemelerde bulundu. Bir Getir kuryesi, Getir uygulamasını indirerek kendisine 100 TL bahşiş bıraktı. Fakat bir süre sonra Getir, kuryeye yalnızca 6 TL bahşiş ödemesi yaptı. Paranın geri kalan 94 TL‘lik kısmı ise kuryede değil Getir’de kaldı. Hal böyleyken sosyal medyada yapılan paylaşımlar, yerli girişimi hedef haline getirdi.

Bu iddialar sosyal medyada yayılmaya başladığından itibaren herkes, Getir’in kurye bahşişlerine el koyduğu iddialarını ortaya attı. Konu hakkında açıklaması beklenen Getir ise, Resmi Twitter hesabı üzerinden geçtiğimiz saatlerde açıklama yayınladı.

Hemen üst tarafta da gördüğünüz video bir Getir kuryesi tarafından kaydedildi. 100 TL bahşişin yalnızca 6 TL’sini Getir’den alabilen Kurye, sosyal medyada gündem oldu. Bu video paylaşımını yanıtlayan Getir ise bunun bir teknik arıza olduğunu belirtti. Kuryelere bahşişlerin Pazartesi günleri dağıtıldığını söyleyen Getir yetkilileri, Bayram gününe denk gelen 3 Ağustos Pazartesi günü bazı teknik aksaklıkların yaşandığını, bu sebeple kuryelere eksik ödeme yapıldığını belirtti.

Benzer içerik:  Çok Konuşulan Sosyal Medya Yasası, Bugünden İtibaren Yürürlüğe Girdi

Bu durumun daha sonra fark edildiğini belirten Getir yetkilileri, 4 Ağustos günü kuryeye tam ödemenin yapıldığını belirtti. Yani açıklamalara göre kurye, kalan 94 TL’yi de ertesi gün almıştı.

Getir, Eksik Bahşiş Skandalı Hakkında Açıklama Yaptı Son zamanların yükselen girişimi yerli uygulama Getir, hakkında yayılan "bahşişleri eksik yatırıyor" iddialarında sonra konu hakkında açıklama yayınladı.

Her ne kadar Getir tarafından böyle bir açıklama yapılsa da, sosyal medya kullanıcıları olaya tepkilerini sürdürdü. Birçok kişi Getir tarafından bir kanıt istedi.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir