Gerginlik Tırmanıyor: Twitter, Trump’a Bir Uyarı Daha Ekledi

Sosyal medya devi Twitter ile ABD Başkanı Trump arasındaki gerginlik tırmanıyor. Twitter, Donald Trump'ın bir tweet'ine daha uyarı mesajı ekledi.
 Gerginlik Tırmanıyor: Twitter, Trump’a Bir Uyarı Daha Ekledi

ABD Başkanı Donald Trump ile sosyal medya devi Twitter arasındaki gerginlik tırmanıyor. Geçtiğimiz zamanlarda ABD Başkanı Donald Trump’ın protestoculara karşı attığı “yağma başlarsa ateş açarız” paylaşımına “bu paylaşım şiddete teşvik ediyor” şeklinde uyarı mesajı ekleyen Twitter, ABD Başkanı Donald Trump’dan büyük bir tepki çekmişti.

Twitter‘ı “ifade özgürlüğünü kısıtlamak” ile suçlayan ABD Başkanı Donald Trump, bunun ardından sosyal medyaya karşı bir düzenleme yapmış ve sosyal medya platformlarını tehdit etmişti. “Başkan olduğum sürece ifade özgürlüğünün kısıtlanmasına izin vermeyeceğim!” şeklinde açıklamalarda bulunan Trump, “Sosyal medya ya düzenlenecek, ya da kapatılacak!” açıklamalarında bulunarak sosyal medya platformlarına net bir şekilde karşılık vermişti.

Twitter ise bunun ardından Trump’dan çekinmeyerek Başkan’ın mesajlarını bir bir kaldırmaya başladı. Bugüne kadar pek çok kez Trump’ın paylaşımlarına uyarı mesajı ekleyen Twitter, gerginliği tırmandırabilecek bir hamle daha yaptı. ABD Başkanı Donald Trump’ın attığı bir tweet’i daha sansürleyen Twitter, “Bu Tweet, kötü niyetli davranışlarla ilgili Twitter Kurallarını ihlal etti.” şeklinde bir uyarı mesajı ekledi.

Gerginlik Tırmanıyor: Twitter, Trump'a Bir Uyarı Daha Ekledi

Twitter’ın bu kez engellediği paylaşımda yine Trump’ın tepki çeken sözleri bulunuyordu. “Başkanınız olduğum sürece, Washington DC’de asla “Özerk Bölge” olmayacak. Eğer denenirse ciddi bir güçle karşılaşacaklar!” şeklinde bir paylaşımda bulunan Trump, yine sosyal medya platformu Twitter’ın engeliyle karşılaştı.

İlgili İçerik  Facebook, Yeni Oyun Uygulamasını Tanıttı

Trump’ın bu paylaşımına ilk önce “Bu Tweet, taciz içeren davranış hakkindai Twitter Kuralları’nı ihlal etti.” şeklinde bir uyarı mesajı eklendi. Fakat daha sonra bu uyarı mesajı değiştirilerek “Bu Tweet, kötü niyetli davranışlarla ilgili Twitter Kurallarını ihlal etti.” şeklinde düzeltildi. ABD Başkanı Donald Trump, eğer sert açıklamalarına devam ederse Twitter ile oldukça büyük bir gerginlik yaşayacak gibi görünüyor. ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter tarafından sansürlenen paylaşımı hemen aşağıda bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın