George Floyd Davası: 1 Polis Serbest Bırakıldı

George Floyd'un ölümüne sebep olduğu söylenen 4 polisten biri, kefaletinin ödenmesi sonucunda serbest bırakıldı.
 George Floyd Davası: 1 Polis Serbest Bırakıldı

ABD‘nin Minnesota eyaletine bağlı Minneapolis‘te geçtiğimiz zamanlarda yaşanan olay, ABD genelinde büyük protestolara sebep olmuştu. 4 polis tarafından tutuklanırken boğularak öldürülen George Floyd, ırkçılığın sembolü haline gelmiş ve bu olayın ardından ülke yangın yerine dönmüştü.

Ardından George Floyd’u boğarak öldüren polis ve yanında bulunan diğer 3 polis tutuklanmış ve soruşturma başlatılmıştı. Soruşturmalar kapsamında 4 polise de kefalet bedeli biçilmiş, bunları ödemeleri durumunda serbest bırakılacakları söylenmişti. Bugün bu 4 polisten biri olan Thomas Lane‘in kefaret bedeli ödendi ve serbest bırakıldı.

Büyük tepkiye sebep olan olaylar, Thomas Lane’in serbest bırakılmasından sonra daha da alevlendi. George Floyd’u öldüren polislerin para karşılığında serbest kalabilmesi, dünya genelinde sosyal medya üzerinde milyonlarca kişinin tepkisini çekti. Olay anında George Floyd’u öldüren polis memurunun yanında duran 3 polisten biri olan Thomas Lane’e 750 bin dolarlık kefalet bedeli biçilmişti.

George Floyd Davası: 1 Polis Serbest Bırakıldı

750 bin dolarlık kefalet bedelinin ödenmesi ile birlikte kurtulan 37 yaşındaki eski polis memuru Thomas Lane, bundan sonra serbest olarak yaşamına devam edebilecek. Şuanlık olay yerinde olan 4 polisten yalnızca 1’i serbest kaldı, diğer 3 polis ise kefalet bedellerini ödemesi sonucunda serbest kalacak.

İlgili İçerik  Fortnite'daki Polis Araçları, Irkçılığa Karşı Kaldırıldı

Thomas Lane 750 bin dolarlık kefalet bedeli ile serbest kalırken, George Floyd’un boynuna basarak boğulmasına ve hayatını kaybetmesine neden olan eski polis memuru Chauvin, 1 milyon 250 bin dolarlık kefaleti öderse serbest kalacak. Diğer 2 polis memuru yine aynı şekilde 750 bin dolarlık kefaleti ödemeleri sonucunda serbest kalacak. Chauvin cinayetten yargılanırken, diğer polis memurları da suça yardım ve yataklıktan dolayı soruşturuluyor.

George Floyd’un öldürülmesinden sonra işlerine son verilen polis memurlarının tamamı, eğer kefalet bedelleri ödenirse serbest kalacak. İlerleyen günlerde gelişmeleri hep birlikte göreceğiz. Bizleri “kitle.net” web sitemizden ve Instagram adresimiz “@kitlegram”dan takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın