Connect with us


Teknoloji Haberleri

Geliştiriciler Tarafından En Sevilmeyen Tarayıcı Internet Explorer Oldu

Günümüzde neredeyse hiç kimse tarafından kullanılmayan internet tarayıcısı Internet Explorer, yapılan araştırmalarda geliştiricilerin en nefret ettiği tarayıcı oldu.

Zaman:

Tarih:

Geliştiricilerin En Sevmediği Tarayıcı: Internet Explorer

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft‘un ürettiği işletim sistemi Windows, çok uzun yıllardır dünyanın en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bildiğiniz gibi eski Windows işletim sistemlerinde varsayılan tarayıcı olarak Internet Explorer karşımıza çıkıyor ve ilk açılışta kullanmamız gerekiyor. İşte kullanıcıların birçoğu, başka tarayıcı indirmek için bile Internet Explorer’ı kullanmak istemiyor.

Yanlışlıkla açıldığında bile insanları çılgına çevirebilecek kadar yavaş bir internet tarayıcısı olan Internet Explorer, yavaşlığı sebebiyle günümüzde neredeyse hiç kullanılmayan bir tarayıcı haline gelmişti. Hatta haberimizde aktardığımız gibi Microsoft, Internet Explorer desteğinin çok akında sonlanacağını açıklamış ve bu internet tarayıcısının tarihe gömüleceğini aktarmıştı.

Günümüzde kimsenin kullanmak istemediği bir internet tarayıcısı olan Internet Explorer’a yönelik bugüne dek pek çok anket yapıldı. Normal kullanıcılar tarafınca asla sevilmeyen bir tarayıcı haline gelen Internet Explorer, bu sefer geliştiricilere soruldu. Geliştiricilere pek çok tarayıcı ismi yöneltilirken, geliştiricilerin en sevmediği internet tarayıcısının da Internet Explorer olduğu ortaya çıktı. Mozilla tarafından yapılan bu anket sonucunda geliştiricilerin %21,8‘lik bir bölümü, Internet Explorer’dan hiç hoşlanmadıklarını belirtti. Ayrıca listede yer alan tek tarayıcı Internet Explorer değildi.

Benzer içerik:  Microsoft Edge, En Çok Kullanılan 2. Tarayıcı Oldu

Geliştiricilerin En Sevmediği Web Tarayıcıları

Geliştiriciler Tarafından En Sevilmeyen Tarayıcı Internet Explorer Oldu Günümüzde neredeyse hiç kimse tarafından kullanılmayan internet tarayıcısı Internet Explorer, yapılan araştırmalarda geliştiricilerin en nefret ettiği tarayıcı oldu.

Tabii ki en sevilmeyen tarayıcı listesinin başında %21,8’lik oran ile Internet Explorer geliyor. Internet Explorer’ın ardından en sevilmeyen bir diğer tarayıcı ise Safari olarak karşımıza çıkıyor. Geliştiricilerin %10.4‘lük oranı Safari’den hiç hoşlanmadıklarını, en çok Safari ile sorun yaşadıklarını belirtiyor. Ayrıca geliştiricilerin %14,1‘lik oranı da Internet Explorer tasarımının adeta baş belası olduğunu, kullanılabilir olmadığını belirtti.

Diğer bir yandan Mozilla’nın yaptığı bu araştırmada Google Chrome da geliştiricilerin %6‘sı tarafından sevilmeyen tarayıcı olarak karşımıza çıktı. Günümüzde en çok kullanılan internet tarayıcısı olan Google Chrome, geliştiricilerin %6’sı tarafından beğenilmedi. Sonrasında ise %3 oranıyla Mozilla Firefox, %3 oranıyla da Microsoft Edge tarayıcıları geliştiricilerin en sevmediği tarayıcı oldu.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir