Connect with us


Oyun Haberleri

Fransa’daki Activision/Blizzard Ofisi Kapanıyor: 400 Kişi İşten Çıkarılacak

Fransa’da bulunan ve oyun dünyasının önemli şirketlerinden biri olan Activision/Blizzard ofisi kapatılıyor. Ofiste çalışan 400 kişi işten çıkarılıyor.

Zaman:

Tarih:

Fransa'daki Blizzard Ofisi Kapatılıyor

Oyun dünyasının en önemli isimlerinden olan Activision ve Blizzard, Call of Duty serisiyle çok büyük bir başarı yakalamış ve tüm dünyada en çok tanınan oyun şirketlerinden biri haline gelmişti. Bugüne dek pek çok video oyunu ile karşımıza çıkan Activision ve alt kuruluşu Blizzard, Warcraft gibi ünlü oyunların da yapımcısı olarak karşımıza çıkıyor. Fakat ortaya çıkan bilgilere göre Activision Blizzard‘ın Fransa ofisinde işler yolunda gitmiyor.

Zaten koronavirüs salgınının tüm dünyayı sarmasıyla birlikte birçok işletme zarara uğrarken ve işçileri çıkarmak zorunda kalırken, salgın hala etkisini göstermeye devam ediyor. Salgında yaşanan ekonomik krizden midir bilinmez ama, oyun dünyasının önemli şirketlerinden olan Activision Blizzard, Fransada bulunan ofisini tamamen kapatma kararı aldı. Bununla birlikte ofiste çalışan 400 kişinin de işine son veriliyor.

Call of Duty, Warcraft, Prototype, Doom, Quake ve daha birçok efsane video oyunu ile tanınan şirket, aslında geçtiğimiz zamanlarda da Fransa’daki Activision Blizzard ofisinde bulunan çalışanların %25’ini işten çıkarmıştı. Daha önce ofisteki çalışanların %25‘i işten çıkarılırken, şimdi ise ofisi tamamen kapatma kararı alındı. Bu kararla birlikte Fransa’daki Activision Blizzard ofisinde çalışan 400’den fazla kişinin de işine son verilmiş oldu.

Benzer içerik:  Death Stranding PC Yayınlandı: Sistem Gereksinimleri ve Fiyatı
Fransa'daki Activision/Blizzard Ofisi Kapanıyor: 400 Kişi İşten Çıkarılacak Fransa'da bulunan ve oyun dünyasının önemli şirketlerinden biri olan Activision/Blizzard ofisi kapatılıyor. Ofiste çalışan 400 kişi işten çıkarılıyor.

Fransa’da kapatılan Activision Blizzard ofisinde, açıklamalara göre oyun geliştirici ekip bulunmuyordu. Yani işten çıkarılan 400’den fazla kişi, burada oyun geliştirmiyordu. Fransa’daki bu ofis, müşteri desteği ve pazarlama gibi işlerin yönetildiği bir ofis olarak kullanılıyordu. Fakat artık Fransa’daki bu ofis, yerini alternatif Activision şirketlerine bırakacak.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir